ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 22


РЕШЕТИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(двадцять сьома позачергова сесія восьмого скликання)
 
РІШЕННЯ
 
18 листопада 2022 року                                                                    № _____-27-VIIІ
 
Про стан виконання комплексної Програми розвитку освіти Решетилівської міської ради на 2018-2022 роки та затвердження Програми ,,Освіта Решетилівської громади на  2023-2025 роки”
 
Відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України ,,Про місцеве самоврядування в Україні’’, ,,Про освіту’’, ,,Про повну загальну середню освіту’’, ,,Про дошкільну освіту’’, ,,Про позашкільну освіту’’ та  з метою розширення умов для рівного доступу до якісної освіти, задоволення потреб територіальної громади, Решетилівська міська рада
ВИРІШИЛА:
 
          1. Інформацію начальника відділу освіти Решетилівської міської ради Костогриз А.М. про виконання комплексної Програми розвитку освіти Решетилівської міської ради на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням Решетилівської селищної ради від 21 грудня 2017 року № 176-10-VII (зі змінами) взяти до відома (додається).
          2. Затвердити Програму ,,Освіта Решетилівської громади на 2023-2025 роки’’ (далі – Програма) (додається).
          3. Фінансовому управлінню Решетилівської міської ради (Онуфрієнко В.Г.) передбачити в місцевому бюджеті видатки на фінансування заходів Програми.
          4. Виконання Програми покласти на Відділ освіти Решетилівської міської ради (Костогриз А.М), а контроль - на постійну комісію з питань  освіти, культури, спорту, соціального захисту та охорони здоров’я (Бережний В.О.).
 

 
Міський голова                                                                           О.А. Дядюнова

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Решетилівської міської
ради восьмого скликання
18 листопада 2022 року № ____27-VIIІ
(27 позачергова сесія)

 
 
 
 
Програма
,,Освіта Решетилівської громади на 2023-2025 роки’’
 
 
 
 
м. Решетилівка
2022 рік

Зміст
Перелік умовних позначень, скорочень, термінів 2
Паспорт Програми ,,Освіта Решетилівської громади на  2023-2025 роки” 3
Загальні положення, проблема, мета, шляхи та засоби виконання Програми 4
Розділ ,,Професійний розвиток педагогічних працівників’’ 8
Розділ ,,Дошкільна освіта’’ 10
Розділ ,,Повна загальна середня освіта’’ 12
Розділ  ,,Інклюзивна освіта’’ 16
Розділ ,,Позашкільна освіта’’ 19
Розділ ,,Єдиний інформаційно-освітній простір закладів освіти’’ 22
Розділ ,,Національно-патріотичне виховання в закладах освіти’’ 25
Розділ  ,,Оздоровлення дітей громади’’ 29
 
Перелік умовних позначень, скорочень, термінів
 
ЗДО – заклад дошкільної освіти
ЗЗСО – заклад загальної середньої освіти
ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання
ЗПО – заклад позашкільної освіти
ЦПРПП – Центр професійного розвитку педагогічних працівників
ІРЦ – інклюзивний ресурсний центр
НУШ – Нова українська школа
ПАНО – Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського
КМУ – Кабінет  Міністрів України
МОНУ – Міністерство  освіти і науки України
STEM – Science,  Technology, Engineering, Maths (Наука, Технологія, Інженерія, Математика)
ООП – особливі освітні потреби
АТО – антитерористична операція
ООС – операції об’єднаних сил
ЗСУ – збройні сили України
 
 
 
Розділ 1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
 
1 Ініціатор розробки Програми Відділ освіти Решетилівської міської ради
2 Підстава для розроблення Програми Бюджетний кодекс України,
пункт 22 частини першої статті 26 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні’’
3 Розробник Програми Відділ освіти Решетилівської міської ради 
4 Співрозробники Програми Комунальна установа „Центр професійного розвитку педагогічних працівників’’ Решетилівської міської ради Полтавської області
5 Відповідальний виконавець Програми Відділ освіти Решетилівської міської ради, Комунальна установа „Центр професійного розвитку педагогічних працівників’’ Решетилівської міської ради Полтавської області
6 Учасники Програми Решетилівська міська рада,  виконавчий комітет міської ради, відділ освіти Решетилівської міської ради, Комунальна установа „Центр професійного розвитку педагогічних працівників’’ Решетилівської міської ради Полтавської області, заклади загальної середньої освіти, заклади дошкільної освіти, заклади позашкільної освіти
7 Термін реалізації 2023-2025 роки
8 Етапи виконання Програми І етап -  2023 рік
ІІ етап - 2024 рік
ІІІ етап - 2025 рік
9 Джерела фінансування  Програми Бюджет Решетилівської міської  територіальної громади, інші кошти не заборонені законодавством
10
 
Обсяги фінансування Програми 2023 2024 2025
Всього, тис. грн.: 14170,87 15028,65 15872,95
 
 
 
Розділ 2. Загальні положення
Освіта - одна з найважливіших сфер у житті Решетилівської громади. Забезпечуючи розвиток людського капіталу, освіта, крім того, відіграє позитивну роль у сфері економіки громади.
Стратегічним завданням реформування освіти громади є її розбудова як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави, формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного і морального здоров’я, забезпечення пріоритетності розвитку людини, відтворення культури і духовності.
Програма ,,Освіта Решетилівської громади на 2023-2025 роки” (далі - Програма) орієнтована на розширення доступу громадян до якісної освіти в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти. Програма передбачає також створення єдиного освітнього простору з системою інституційної, індивідуальної та дуальної форм здобуття освіти та умов для розвитку закладів освіти.
Програма розроблена відповідно до Конституції України, законів України ,,Про місцеве самоврядування в Україні’’, ,,Про освіту’’, ,,Про повну загальну середню освіту’’, ,,Про дошкільну освіту’’, ,,Про позашкільну освіту’’, ,,Про охорону дитинства’’, ,,Про оздоровлення та відпочинок дітей’’, ,,Про фізичну культуру та спорт’’, ,,Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування’’, ,,Про національну програму інформатизації’’ (зі змінами), ,,Про захист інформації і інформаційно-комунікаційних систем’’ і спрямована на забезпечення стійкого розвитку освіти громади, її ефективності, оновлення і прискорення запровадження нових форм і технологій організації освітнього процесу, підтримку обдарованої молоді, розвиток її творчого потенціалу, самореалізації особистості.
Програма враховує позитивний досвід попередніх періодів і виходить із того, що у Решетилівській громаді:
  • сформовано мережу закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;
  • започатковано перехід до конкурсного відбору керівників закладів загальної середньої освіти;
  • упроваджено цифрові та мультимедійні технології в освітній процес;
  • підвищено якість освіти в закладах;
  • створено сучасну Комунальну установу ,,Центр професійного розвитку педагогічних працівників’’.
Програма ґрунтується на розумінні сфери освіти громади як стратегічного ресурсу, що безпосередньо забезпечує перехід до інноваційної моделі сталого розвитку через формування та розвиток людського капіталу.
Розділ 3. Проблема, на розв’язання якої спрямована Програма
          Підготовка Програми зумовлена стратегічним розвитком України в Європейське співтовариство, процесами модернізації національної системи освіти в Україні, забезпеченням наступності та неперервності  в її розвитку.
          Загальна спрямованість в модернізації освіти громади полягає у приведенні її у відповідність до європейських стандартів, потреб сучасного життя, цілеспрямованої організації на задоволення запитів жителів громади у якісній та доступній освіті.
          Стратегічний курс суспільства на посилення ролі громад в урегулюванні суспільного життя та соціально-економічного розвитку зумовлює переоцінку традиційних факторів регіонального розвитку, у тому числі й переосмислення функції освіти, набуття нею першочергового значення як рушійної  сили позитивних суспільних змін. Виважена та гнучка освітня політика має успішно  реалізовуватися через Програму, що своєю спрямованістю і змістом відповідає економічним, соціокультурним умовам і перспективам розвитку.
          Основним ціннісним виміром сучасної освіти в громаді є особистість, здатна успішно будувати життя і ефективно діяти в середовищі, вносити свідомий вклад у піднесення конкурентоздатності країни в європейському і світовому просторі.
          Програма визначає  стратегічні пріоритети розвитку освіти громади, створення освітнього середовища, що задовольняє запити в якісній освіті населення громади, водночас інтегруватиметься в єдиний державний освітній простір.
          Програма започатковує організаційні шляхи її реалізації, обгрунтовує ресурсні потреби, скеровує педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави.
          За структурою Програма є комплексом науково-методичних, матеріально-технічних, управлінських проєктів із зазначенням шляхів їх реалізації та джерел фінансування, усі  її підпрограми взаємопов’язані, взаємозумовлені, взаємодоповнюючі і мають розглядатися лише комплексно у своїй цілісності. У ній максимально враховано потреби населення громади щодо рівня освіти,  отримання якісних послуг у закладах загальної середньої освіти в сільській місцевості,  розвиток інтелектуального потенціалу молоді та науково-інформаційних технологій, досягнення в галузі педагогічних інновацій.
          Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) в установленому чинним законодавством порядку в разі, коли в період її виконання відбуватимуться  суттєві зміни в законодавстві України про освіту, державній освітній політиці, в реальній соціально-економічній ситуації регіону, що вимагатимуть відповідного реагування системи освіти громади.
          Провідна ідея Програми – якісна освіта через відкритий доступ, оптимальність використання ресурсів, комфортність учасників освітнього процесу.
          Реалізація Програми дозволить створити умови для виконання державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти з урахуванням переходу закладів загальної середньої освіти до оновленого змісту освіти, сприятиме  удосконаленню діяльності закладів освіти громади, стимулюватиме розвиток творчого потенціалу вчителя, підвищення його професійної майстерності, розв’язання комплексу завдань у питаннях пошуку, розвитку, заохочення й підтримки обдарованих і талановитих дітей і підлітків, підготовки їх до Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Розділ 4. Мета Програми
Метою Програми є:
  • забезпечення якісно нового рівня розвитку освіти громади;
  • забезпечення умов рівної доступності населення до сучасної якісної освіти;
  • суттєве підвищення якості освіти і виховання, приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини;
  • створення умов для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на отримання рівного доступу до якісної освіти;
  • раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у сільській  місцевості;
  • створення у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти громади умов, які відповідають сучасним вимогам розвитку освіти та забезпечують якісне проведення освітнього процесу;
  • створення у громаді єдиного інформаційно-навчального простору освіти для забезпечення нової якості навчання та забезпечення комплексного підходу до використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі;
  • удосконалення позашкільної освіти, створення можливостей для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку особистості у позаурочний час;
  • створення сприятливих умов для виявлення, підтримки інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, їх самореалізації в сучасному суспільстві через участь у предметних олімпіадах, конкурсах, фестивалях, змаганнях;
  • забезпечення відповідального ставлення здобувачів освіти до особистого здоров’я, вміння протистояти шкідливим звичкам та неадекватній поведінці;
  • налагодження освітніх контактів, співпраця у різноманітних програмах та проєктах, активізація партнерських зв’язків між освітянами різних регіонів України;
  • підвищення ефективності використання фінансових та матеріально-технічних ресурсів, які залучаються для забезпечення діяльності  освітньої галузі громади;
  • реалізація стратегії впровадження сучасних енергозберігаючих технологій.
 
Розділ 5. Шляхи та засоби виконання Програми
Основними засобами розв’язання окреслених проблем є:
  • забезпечення формування мережі закладів освіти громади з одночасним розвитком ресурсного забезпечення в них умов доступності здобуття якісної освіти, збагачення освітнього середовища;
  • модернізація мережі закладів загальної середньої освіти;
  • удосконалення системи роботи з національно-патріотичного виховання;
  • заохочення і підтримка обдарованих дітей, запровадження сучасних методик виявлення, навчання і виховання обдарованої молоді, впровадження дієвих механізмів стимулювання здобувачів освіти та їх наставників. Популяризація досягнень здобувачів освіти та поширення досвіду роботи педагогічних працівників громади;
  • створення умов для здобуття якісної освіти дітьми з особливими освітніми потребами;
  • удосконалення науково-методичного забезпечення освітнього процесу на основі інноваційних моделей формування освітніх компетентностей;
  • вивчення проблемних питань щодо виховання молоді в сучасних соціальних умовах;
  • оновлення змісту і форм професійної діяльності педагогічних працівників, підвищення педагогічної культури та розвиток педагогічної творчості в освіті, удосконалення системи підготовки  педагогічних кадрів, їх професійної діяльності та післядипломної освіти;
  • створення умов для доступності дітей і молоді до якісної позашкільної освіти шляхом  розширення та розвитку мережі гуртків та секцій;
  • забезпечення закладів загальної середньої та дошкільної освіти громади сучасним матеріально-технічним оснащенням, навчально-методичною, краєзнавчою, довідковою, художньою літературою;
  • оздоровлення дітей пільгових категорій;
  • оснащення навчальних закладів громади сучасними навчально-комп’ютерними комплексами та сучасними і прикладними програмними  продуктами;
  • оновлення матеріально-технічної бази на основі сучасних технологій та енергозбереження.
Розділ 6.Професійний розвиток педагогічних працівників Решетилівської громади
6.1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Сучасні реалії життя - воєнні дії на території нашої держави змінили інтеграційні процеси. Такі виклики вимагають змін в освітній галузі. Як наслідок, перехід національної системи освіти в європейський і світовий освітній простір. В Україні триває реформа у сфері середньої освіти. Вона докорінно змінила її філософію, зосереджуючи увагу на дитиноцентризмі, особистісно-орієнтованому навчанні, впровадженні інноваційних методів, партнерстві поміж усіма суб’єктами освітньої політики, безпеці та відсутності дискримінації в закладі освіти. Ключовою фігурою реформи освіти є педагог. Він є одночасно і об’єктом, і провідником позитивних змін. У Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа” на період до 2029 року зазначено, що важливим компонентом формули Нової української школи є умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно. Саме від готовності педагога  реагувати на виклики сьогодення залежить успіх освітніх змін.
Успішна професійна діяльність педагогічного працівника вимагає безперервного навчання в умовах динамічних змін та здатності адаптуватися до них. Професійний розвиток спрямований на реалізацію педагогічним працівником себе як особистості. Прагнення до самовдосконалення й самоосвіта є важливими чинниками професійного зростання педагога, що забезпечують розширення його професійних можливостей, пізнавальних інтересів та формування творчої індивідуальності. Важливим є створення умов та можливостей для побудови індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів через удосконалення  раніше набутих та/або набуття нових компетентностей педагогічним працівникам у межах професійної діяльності або галузі знань з урахуванням вимог відповідного професійного стандарту.
Діяльність Комунальної установи ,,Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Решетилівської міської ради спрямована на забезпечення якісного професійного розвитку учителя в громаді.
В умовах реформування освітньої галузі зростають вимоги до якості підготовки педпрацівників. Учитель потребує безперервного професійного розвитку, зокрема, кількість педагогічних працівників, які підвищували кваліфікацію в Полтавській академії неперервної освіти імені М. В. Остроградського, 156 осіб у 2021 році , 180 осіб у 2022 році.
Така динаміка зберігатиметься і протягом наступних трьох років. В умовах упровадження ,,Нової української школи” щорічно додатково потребуватимуть спеціального навчання педагогічні працівники, які працюють у середній школі за новим Державним стандартом базової середньої освіти - не менше 197 освітян до 2023 року та понад 394 щороку з 2023 року. Протягом 2023-2025 років збільшуватиметься також кількість учасників тематичних курсів, що є складовою частиною підвищення кваліфікації педагогічних працівників ,,Нової української школи”.
Отже, прогнозована кількість педагогічних працівників, що підвищуватимуть кваліфікацію за різними напрямами підготовки, орієнтовно становить: 2023 році - 400, 2024 році - 600, 2025 році - 800.
В умовах зростання вимог до підвищення професійного розвитку педагогічних працівників на компетентнісній основі з застосуванням технологій дистанційного навчання набуває великого значення створення сучасного освітнього середовища.
 
6.2 Мета Програми
 
Метою Програми є створення інноваційної моделі підвищення кваліфікації педагогічних працівників Решетилівської громади, що реалізовуватиметься в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників.
Результатом впровадження такої моделі професійного розвитку освітян  стане компетентний педагог, готовий до реалізації ідей ,,Нової української школи”.
Взаємопов’язаність визначених проблем потребує використання для їх вирішення програмно-цільового методу, який передбачає узгодження в рамках єдиної програми комплексу заходів за напрямами, пріоритетними завданнями, виконавцями і ресурсами та базується на кращому загальноєвропейському досвіді його застосування.
 
6.3  Основні заходи:
  • створення та впровадження інноваційної моделі професійного розвитку педагогічних працівників закладів освіти Решетилівської громади;
  • забезпечення сучасним оснащенням навчально - тренінгової кімнати для реалізації освітніх програм в Центрі професійного розвитку педагогічних працівників ;
  • створення проєкту ,,Академія ефективного управління закладом освіти”;
  • створення проєкту ,,Консультативно-тренінговий центр для батьків учнів закладів загальної середньої освіти Решетилівської громади”.
Обсяг фінансування уточнюється щороку в установленому порядку під час складання проєкту бюджету Решетилівської міської територіальної громади на відповідний рік у межах видатків, передбачених головному розпоряднику коштів.
Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 1) до Програми.
Розділ 7. Дошкільна освіта
7.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
У 2022-2023 навчальному році мережа закладів дошкільної освіти (далі - ЗДО) включає 16 закладів дошкільної освіти, в тому числі 5 закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО) з дошкільним підрозділом, у яких працюють 37 груп, виховується  630 дітей дошкільного віку. У 11 ЗДО Решетилівської міської ради, розташованих у сільській місцевості, функціонують групи загального розвитку з денним режимом перебування дітей віком від 1 до 6 (7) років, наповнюваність яких залежить від демографічної ситуації. У решті закладів дошкільної освіти групи комплектують за віковими ознаками.
Поряд з цим, додатково потребують влаштування у Решетилівський ЗДО ясла - садок ,,Ромашка” Решетилівської міської ради понад 90 дітей віком від 1 до 6 (7) років.
Враховуючи низку факторів (наявна черга, велика наповнюваність груп, внутрішньо переміщені особи з територій, де проводяться бойові дії), постає нагальна потреба у збільшенні груп у міському садочку. Проєктна потужність закладу становить  238 вихованців, у 2021 році кількість дітей у закладі за звітами - 390, у 2022 році -341.
Щороку зусилля міської ради та керівників закладів дошкільної освіти спрямовувалися на удосконалення та модернізацію закладів дошкільної освіти.
Проте, більшість груп ЗДО не забезпечені комп’ютерною технікою, сучасними плазмовими телевізорами, мультимедійним обладнанням. Для забезпечення повної потреби населення Решетилівської ТГ у створенні умов для здобуття дітьми дошкільної освіти необхідно продовжити процес оснащення всіх вікових груп комп’ютерною технікою; потребують осучаснення дидактичні посібники та ігровий матеріал з освітніх напрямків  роботи з дітьми, особливо сюжетно-рольових ігор, технічних, механічних, інерційних та електронних іграшок, оснащення м’якими модулями для фізичного виховання і розвитку, спортивним обладнанням, меблями. Значної модернізації  потребують ігрові та спортивні майданчики, ремонт та придбання павільйонів, мобільних шатрів, облаштування ігрових споруд, пісочниць, бігових доріжок.
Закладам дошкільної освіти, у яких функціонують інклюзивні групи, необхідно обладнати ресурсні кімнати.
Для забезпечення безпечних умов перебування дітей у закладах дошкільної освіти Решетилівської міської ради необхідно обладнати зовнішнє відеоспостереження, встановлення системи протипожежного захисту, освітлення територій, ремонт огорож.
Отже, основними проблемами є:
  • перевищення норми наповнюваності груп у Решетилівському ЗДО ясла-садок ,,Ромашка” Решетилівської міської ради;
  • недостатні умови для здійснення якісної освіти дітей дошкільного віку, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;
  • недостатня та застаріла матеріально-технічна база ЗДО.
 
7.2 Мета Програми
 
Метою Програми є забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти, створення сучасного ефективного освітнього середовища та підвищення якості дошкільної освіти.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування, строків виконання.
 
7.3 Основні заходи :
 
  •  оптимізація мережі закладів дошкільної освіти відповідно до освітніх потреб населення та демографічних показників;
  •  реалізація заходів щодо забезпечення 100% охоплення обов’язковою дошкільною освітою дітей 5-річного віку через урізноманітнення форм її здобуття;
  •  навчально-методичне забезпечення дистанційної освіти дітей старшого дошкільного віку;
  •  реалізація механізму здійснення видатків на дошкільну освіту у Решетилівській територіальній громаді на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості.
Розв’язання проблеми забезпечення рівних можливостей у реалізації права на доступну якісну освіту всіх дітей дошкільного віку полягає у комплексному поетапному вирішенні питань щодо створення сучасного освітнього середовища у закладах дошкільної освіти Решетилівської територіальної громади.
Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 2) до Програми.
 
7.4 Напрями діяльності, перелік завдань, заходів та результативні показники.
 
Напрями та пріоритетні завдання визначені відповідно до законів України ,,Про освіту” від 05.09.2017 №2145-VIII, ,,Про дошкільну освіту” від 11.07.2001 №2628-111 (зі змінами та доповненнями).
Напрями діяльності, в тому числі заходи, терміни їх виконання та виконавці, обсяги і джерела фінансування з розбивкою за роками та результативні показники наведено у додатку 1.
Очікуваними результатами від виконання запланованих заходів  є:
  • забезпечення рівних можливостей у реалізації права на дошкільну освіту всіх дітей громади;
  • покращення інфраструктури та функціональності закладів дошкільної освіти;
  • створення умов безпечного перебування дітей та персоналу в закладах дошкільної освіти, збереження їхнього здоров’я;
  • підвищення якості навчально-пізнавальної та ігрової діяльності дітей дошкільного віку;
  • створення належних умов для підвищення якості надання освітніх послуг.
 
Розділ 8. Повна загальна середня освіта
 
8.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Повна загальна середня освіта є невід’ємною складовою системи освіти, вона є обов’язковою та має три рівні: початкова освіта тривалістю чотири роки, базова середня освіта тривалістю п’ять років, профільна середня освіта тривалістю три роки.
Мережа закладів загальної середньої освіти Решетилівської громади (далі - ЗЗСО) складається з 16 закладів освіти (з них 5 філій опорних закладів) комунальної  форми власності, в яких навчаються 2720 здобувачів освіти. 
У 2022-2023 навчальному році у громаді функціонує:
  • 7 закладів І-ІІІ ступенів;
  • 1 ліцей,
  • 2 заклади І-ІІ ступенів;
  • 4 заклади І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом;
  • 1 заклад І ступеня;
  • 1 заклад І ступеня з дошкільним підрозділом.
 
Основні показники розвитку закладів загальної середньої освіти Решетилівської громади
 
Показники Одиниця виміру 2021 рік 2022 рік
Кількість ЗЗСО од. 16 (з них 5 філій) 16 (з них 5 філій)
Кількість учнів у ЗЗСО осіб 2653 2720
Кількість першокласників осіб 255 249
Середня наповнюваність класів осіб 15,4 15,2
Загальна кількість педагогічних працівників осіб 361 346
Загальна кількість вчителів початкових класів осіб 70 69
 
У громаді є тенденція до зменшення контингенту учнів, але на початок 2022-2023 навчального року за рахунок дітей з числа внутрішньо переміщених осіб (110 дітей) відбулося збільшення.
Мережа закладів загальної середньої освіти Решетилівської громади в цілому задовольняє освітні потреби мешканців громади. Існують проблеми з малокомплектними закладами освіти: відсутність класів, кількість учнів у класах менше 5.
Наповнені понад проєктну потужність ОЗ ,,Решетилівський ліцей ім. І.Л. Олійника Решетилівської міської ради’’ (потужність – 700, у закладі 788 здобувачів освіти) та Решетилівська філія І ст. (потужність – 280, у закладі 456 здобувачів освіти).
Не відповідає проєктній наповнюваності кількість здобувачів освіти у Піщанському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Шевченківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Кукобівській філії І-ІІ ступенів, Покровському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, М’якеньківському ЗЗСО І-ІІ ступенів, Глибокобалківському ЗЗСО І-ІІ ст. з дошкільним підрозділом, Новомихайлівському ЗЗСО І-ІІ ст., Федіївській філії І-ІІ ст., Остап’євському ЗЗСО І-ІІІ ст.
Найбільша наповнюваність класів у Решетилівській філії І ступеня (25,3) та ОЗ ,,Решетилівський ліцей ім. І.Л. Олійника’’ (26,3). Найменша – у Новомихайлівському ЗЗСО І-ІІ ст. (6,7), Федіївській філії І-ІІ ст. (6,5), Кукобівській філії І-ІІ ст. (7,5), Остап’євському ЗЗСО І-ІІІ ст. (7,3).
Разом з тим зростання контингенту учнів у центрі громади потребує збільшення місць у закладах загальної середньої освіти міста та збільшення їх мережі.
Відповідно до Закону України ,,Про освіту’’ (далі - Закон), прийнятого у вересні 2017 року, органи місцевого самоврядування забезпечують здобувачам освіти територіальну доступність повної загальної середньої освіти. Законом змінено типи закладів загальної середньої освіти, умови зарахування (прийому), збільшено автономію закладів освіти, введено такі терміни та поняття, як ,,академічна доброчесність’’, ,,освітня програма’’, ,,компетентність’’, ,,академічна свобода’’ тощо.
Зміни відповідно до вказаного Закону мають відбуватися поступово до 2027 року. Мережа закладів освіти громади повинна бути сформована з ліцеїв (заклад освіти ІІІ ступеня), що забезпечуватимуть профільну середню освіту, гімназій (заклад освіти ІІ ступеня, або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечуватимуть базову середню освіту та початкових шкіл (заклад освіти І ступеня, або структурний підрозділ іншого закладу), що забезпечуватимуть початкову освіту.
Проводиться робота щодо впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’, а саме: створення нового освітнього середовища; впровадження нового змісту освіти, спрямованого на формування компетентностей XXI століття та інше. В умовах становлення і розвитку високотехнологічного суспільства розпочато роботу щодо підвищення якості викладання та оновлення матеріально-технічного забезпечення природничо-математичних дисциплін, що є необхідною умовою формування інноваційного суспільства та підвищення конкурентоспроможності економіки.
На основі аналізу мережі закладів загальної середньої освіти громади й контингенту учнів, враховуючи завдання, передбачені Законом України ,,Про освіту’’, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’, визначено основні проблемні питання, які потребують вирішення в рамках Підпрограми у найближчі три роки:
  • недостатність сформованості сучасного освітнього простору;
  • недосконалість мережі закладів загальної середньої освіти та необхідність приведення типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства;
  • недостатність місць в окремих закладах загальної середньої освіти (м. Решетилівка) для забезпечення територіальної, фінансової і фізичної доступності освіти та граничних нормативів наповнюваності класів.
 
8.2 Мета Програми
Метою є створення умов для запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’ та забезпечення конституційного права на здобуття якісної і доступної повної загальної середньої освіти, що надасть можливість як створити ,,нову школу’’, так і забезпечити умови для формування ключових компетентностей і наскрізних вмінь її випускника.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування
Найбільш ефективним механізмом вирішення проблемних питань є використання програмно-цільового методу, який ґрунтується на узгодженні в рамках єдиної програми комплексу заходів по напрямах, пріоритетних завданнях, виконавцях і ресурсах.
8.3 Напрями діяльності, перелік завдань, заходів  та результативні показники
Напрями та пріоритетні завдання визначені відповідно до Закону України ,,Про освіту’’ від 05.09.2017, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’.
8.4 Шляхи вирішення основних проблемних питань:
  • створення умов для впровадження реформи загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’ та виконання державних стандартів початкової і базової загальної середньої освіти;
  • формування сучасного освітнього середовища;
  • оптимізація існуючої мережі закладів загальної середньої освіти відповідно до потреб мешканців громади та приведення типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства;
  • створення умов для забезпечення територіальної доступності освіти та виконання нормативів наповнюваності класів.
 
Очікувані результативні показники виконання:
Показники Роки
2023 2024 2025
Кількість ЗЗСО 11 11 11
Кількість здобувачів освіти 2614 2559 2488
Кількість першокласників 233 201 195
Середня наповнюваність класів 15 14,6 14,2
Кількість педагогічних працівників 356 353 350
Кількість ЗЗСО, в яких створено новий освітній простір 11 11 11
 
8.5 Основними очікуваними результатами  є:
  • успішне впровадження реформи загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’, прозорість та інформаційна відкритість діяльності закладів загальної середньої освіти та створення умов для їх подальшої автономії;
  • сформований сучасний і безпечний освітній простір закладів загальної середньої освіти, що призведе до покращення якості освіти;
  • забезпечення мешканцям громади гарантованого конституційного права на здобуття якісної і доступної повної загальної середньої освіти.
          Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 3) до Програми.
Розділ 9  Інклюзивна освіта
9.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Конвенцією ООН про права дитини визнано, що сім'я є найкращим середовищем для виховання дитини, її розвитку та становлення особистості. Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526-р, визначені, зокрема, умови для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї та забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дитини.
Інклюзивне навчання дає можливість отримати освіту дітям з особливими освітніми потребами, які перебувають у освітньому середовищі за місцем проживання.
Протягом 2021-2022 років збільшилася мережа закладів освіти з інклюзивними класами та, відповідно, кількість дітей.
 Показники кількості закладів загальної середньої та освіти та  інклюзивних класів у  закладах загальної середньої та дошкільної освіти
№ п/п Заклади освіти Кількість дітей з ООП Кількість класів/груп
2021-2022 2022-2023 2021-2022 2022-2023
1 Калениківський ЗЗСО І-ІІІ ст. 7 10 5 6
2 Малобакайський ЗЗСО І-ІІІ ст. 2 2 2 2
3 ОЗ ,,Решетилівський ліцей ім. І.Л. Олійника’’ 10 10 8 7
4 Покровський ОЗЗСО І-ІІІ ст. 9 15 7 10
5 Піщанський ЗЗСО І-ІІІ ст. 5 5 3 3
6 Шевченківський ЗЗСО І-ІІІ ст. 4 4 3 4
7 Глибокобалківський ЗЗСО І-ІІ ст. з д/п 1 2 1 2
8 Кукобівська філія І-ІІ ст. з д/п 3 3 1 2
9 М’якеньківський ЗЗСО І-ІІ ст. з д/п 4 4 3 3
10 Новомихайлівський ЗЗСО І-ІІ ст. 3 3 2 2
11 Потічанська філія І-ІІ ст. з д/п 6 7 4 4
12 Решетилівська філія І ст. 4 9 3 7
13 Решетилівська філія І ст. з д/п 2 2 2 2
Всього по ЗЗСО громади: 60 76 44 54
1 Піщанський ЗДО я/с ,,Веселка’’ 2 2 1 1
2 Покровський ЗДО я/с ,,Барвінок’’ 1 1 1 1
3 Решетилівський ЗДО я/с ,,Ромашка’’ 6 8 4 5
4 Потічанська філія І-ІІ ст. з д/п 0 1 0 1
5 Решетилівська філія І ст. з д/п 0 1 0 1
Всього по ЗДО громади: 9 13 6 9
 
Враховуючи індивідуальні потреби дітей з ООП та з метою забезпечення кваліфікованої допомоги в засвоєнні освітньої програми у 2022-2023 навчальному році до штатних розписів закладів загальної середньої освіти, в яких є інклюзивні класи, уведено додатково 10  ставок асистента учителя, у заклади дошкільної освіти – 3 ставки. 
Надзвичайно проблемними залишаються питання:
  • недостатній рівень методичної підтримки учителів та асистентів учителів;
  • невідпрацьована ефективна система співпраці учителя, його асистента та асистента дитини під час забезпечення освітнього процесу усього класу;
  • відсутня системність навчання педагогічних працівників, залучених до навчання дітей з особливими освітніми потребами;
  • недостатній рівень інформаційно-просвітницької роботи з питань популяризації інклюзивного навчання;
  • недостатній рівень освітньої інфраструктури для забезпечення психолого-педагогічного вивчення дитини, його супроводу та корекційно-розвиткових послуг під час освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти;
  • непристосованість інфраструктури закладів освіти до потреб осіб з особливими потребами.
 
9.2 Мета Програми
Метою є забезпечення комплексного підходу у створенні умов для освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами, з урахуванням їх сильних сторін та можливостей, психолого-педагогічний супровід дітей, забезпечення універсального дизайну, налагодження співпраці з батьками (особами, які їх замінюють).
9.3 Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування
Шляхи і засоби розв’язання проблем інституційного догляду та виховання дітей, а також поширення системи інклюзивного навчання, визначені низкою нормативно-правових актів, зокрема, Національною стратегією реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р, Порядком організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 №957 (зі змінами), Порядком організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти, затвердженим постановою кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 530 (зі змінами).
В рамках Підпрограми передбачається впровадження таких основних заходів:
  • реформування системи інституційного догляду дітей;
  • розширення мережі інклюзивних груп/класів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти відповідно до потреб мешканців громади;
  • обладнання медіатеками закладів загальної середньої освіти;
  • приведення місць загального користування закладів освіти у відповідність до будівельних норм з урахуванням потреб осіб з інвалідністю;
  • створення інклюзивно-ресурсного центру та організація його роботи;
  • проведення конференцій, навчальних семінарів з питань психолого- педагогічного вивчення та надання психолого-педагогічної, корекційно- реабілітаційної допомоги дитині; проведення консультативної та інформаційно-просвітницької діяльності з батьками, педагогами;
  • створення освітньої платформи для можливості взаємодії вчителів, науковців, громадських організацій, батьківської громадськості.
Джерелом фінансування Підпрограми є кошти бюджету Решетилівської міської ради.
Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 4) до Програми.
9.4 Напрями діяльності, перелік завдань, заходів та результативні показники
Напрями та пріоритетні завдання і заходи, а також результативні показники їх виконання, визначені відповідно до законів України ,,Про освіту’’, ,,Про повну загальну середню освіту’’, ,,Про дошкільну освіту”.
Результативні показники Підпрограми визначені, спираючись на прогноз розвитку економічної ситуації, найбільш імовірний на сьогоднішній день. Заплановані показники можуть бути скориговані у процесі виконання Підпрограми залежно від ситуації, що буде складатися.
Розділ 10. Позашкільна освіта
10.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Позашкільна освіта є невід’ємним складником системи освіти, визначеної Конституцією України, законами України ,,Про освіту”, ,,Про позашкільну освіту”, і спрямована на розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності.
Позашкільну освіту вихованці здобувають в закладах позашкільної освіти комунальної форми власності Решетилівської громади .
Заклади позашкільної освіти (далі - ЗПО) організовують роботу з вихованцями за різними напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, науково-технічним, фізкультурно- спортивним або спортивним.
У системі освіти громади функціонує 3 ЗПО комунальної форми власності.
Позашкільною освітою охоплено близько 546 вихованців (20% загальної кількості учнів громади), які відвідують 21 гурток. У ЗПО на постійній основі працює 7 тренерів та 9 педагогічних працівників.
Заклади загальної середньої освіти громади також забезпечують розвиток здібностей та зайнятість учнів у позаурочний час шляхом функціонування розширеної мережі шкільних гуртків. Так, 28 шкільних гуртків відвідують 485 учнів.
Основні показники розвитку закладів позашкільної освіти Решетилівської громади
Показник Одиниця виміру 2021 рік 2022 рік
Кількість ЗПО од. 3 3
Кількість гуртків/груп ЗПО од. 12/7 14/7
Кількість вихованців у ЗПО осіб 515 543
Кількість педагогічних працівників/тренерів осіб 7/7 8/7
 
Існуюча мережа ЗПО громади в цілому задовольняє потреби мешканців. Проте існує проблема щодо територіальної доступності до ЗПО в окремих населених пунктах.
Основні завдання позашкільної освіти спрямовані на виховання громадянина України, вільний розвиток особистості та формування соціально-громадського досвіду.
Існує проблема щодо необхідності зміни та модернізації застарілого матеріально-технічного оснащення ЗПО, потребує оновлення та осучаснення матеріально-технічна, навчально-методична база, зміст освітніх програм має бути орієнтований на новітні потреби дітей та учнівської молоді.
Для максимального врахування прав дитини, її здібностей, потреб, інтересів, реалізацією принципу дитиноцентризму в закладах позашкільної освіти необхідно підтримувати максимально психологічно-комфортне середовище, що потребує постійної системної роботи.
На основі аналізу діяльності ЗПО та контингенту вихованців, враховуючи завдання, передбачені законами України ,,Про освіту”, ,,Про позашкільну освіту”, визначено основні проблемні питання, що потребують вирішення у рамках Підпрограми на період 2023-2025 років:
  • розширення  мережі гуртків ЗПО громади, зокрема, в ЗЗСО;
  • створення сучасного освітнього середовище в ЗПО;
  • приведення освітнього середовища до  сучасних вимог сьогодення.
10.2 Мета Програми
Метою Підпрограми є створення умов для розвитку здібностей та обдарувань вихованців за напрямами позашкільної освіти, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь, навичок та життєвих компетентностей, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності.
10.3 Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування
В рамках Підпрограми передбачається впровадження таких основних заходів:
  • розширення мережі гуртків на базі ЗЗСО;
  • забезпечення національно-патріотичного виховання учнів громади шляхом проведення освітніх заходів, націлених на піднесення престижу української мови, культури, історичної пам’яті, інтеграції патріотичного виховання в освітній процес;
  • розвиток державно-громадського управління освітою;
  • проведення заходів за напрямами позашкільної освіти.
 
Очікувані результативні показники виконання
Показники Одиниця виміру 2023рік 2024 рік 2025 рік
Кількість ЗПО од. 3 3 3
Кількість гуртків/груп ЗПО од. 15/7 16/7 17/7
Кількість вихованців у ЗПО осіб 560 575 590
Кількість педагогічних працівників осіб 9/7 10/7 11/7
 
Найбільш ефективним механізмом вирішення нагальних проблемних питань, зазначених у Підпрограмі, є використання програмно-цільового методу, що ґрунтується на узгодженні в рамках єдиної програми комплексу заходів по напрямах, пріоритетних завданнях, виконавцях і ресурсах.
Джерелом фінансування Підпрограми є кошти бюджету Решетилівської міської ради.
Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 5) до Програми.
10.4 Напрями діяльності, перелік завдань, заходів Підпрограми та результативні показники
Напрями та пріоритетні завдання Підпрограми визначені відповідно до законів України ,,Про освіту” від 05.09.2017, ,,Про позашкільну освіту” із змінами від 02.10.2018.
Основні напрями діяльності, перелік пріоритетних завдань та заходів Підпрограми наведені у додатку.
10.5 Основними очікуваними результатами виконання Підпрограми є:
  • розвиток мережі закладів позашкільної освіти відповідно до освітніх, культурних, духовних потреб та запитів населення;
  • створення сучасного освітнього середовища в закладах позашкільної освіти;
  • створення сучасної моделі реалізації основних напрямів позашкільної освіти щодо формування ключових компетентностей дітей та молоді;
  • створення сучасного психологічно-комфортного середовища в закладах позашкільної освіти.
 
Розділ 11 Єдиний інформаційно-освітній простір закладів освіти
11.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Однією зі складових системної реформи загальної середньої освіти, передбаченої Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти Нова українська школа на період до 2029 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р), є створення сучасного освітнього середовища, в тому числі – електронного, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, вчителів і батьків.
У 2022 році в 11 ЗЗСО Решетилівської міської територіальної громади  здобувають освіту 2720  учнів, з них 1028 - у початковій, 1410 - в основній, 282 - у старшій школах.
У ЗЗСО функціонує 17 комп’ютерних класів, у яких створено 236 робочих місць для учнів з доступом до мережі Інтернет. Така кількість комп’ютерної техніки не задовольняє потребу закладів освіти в обладнанні й унеможливлює високий рівень надання освітніх послуг, проведення онлайн-тестувань тощо. Окрім того,  зростає кількість учнів основної і старшої школи внаслідок зарахування в заклади освіти учнів, з числа ВПО, що призведе до збільшення навантаження на один комп’ютер. Серед усіх комп’ютерів, які встановлені у ЗЗСО, налічується  202 (або 73 %) комп’ютерів, які є застарілими (термін придбання яких становить понад 5 років).
Зокрема наявне технічне забезпечення не дозволяє забезпечити ефективну дистанційну роботу педагогів. Потреба у пристроях, яких не  вистачає для організації дистанційного навчання становить близько 47% (169 пристроїв). Для впровадження елементів е-навчання в основній школі у 2021 році придбано 47 ноутбуків на умові співфінансування міського та обласного бюджетів. 
Для реалізації сучасних вимог до викладання дисциплін природничо- математичного циклу, гуманітарних і суспільних наук ефективним є використання на уроках мультимедійного обладнання. Станом на початок 2022-2023 навчального року у ЗЗСО налічується 44 класи з інтерактивними поверхнями  та 83 класи із засобами візуалізації (без інтерактиву), що становить 56 % загальної кількості класів основної і старшої школи. Потреба у забезпеченні ЗЗСО на сьогодні становить близько 100 інтерактивних комплексів.
Нині усі ЗЗСО мають доступ до мережі Інтернет, який забезпечується п’ятьма  провайдерами. Проте залишається не вирішеним питання підключення ЗЗСО до швидкісної мережі Інтернет, лише половина  ЗЗСО забезпечені високошвидкісним доступом до мережі Інтернет.
У кожному ЗЗСО наявний WI-FI, проте 100% покриття Wi-Fi наявне лише у 2 закладах. У середньому відсоток покриття становить 50-70%, що не дозволяє забезпечити повноцінну роботу з пристроями у всіх навчальних приміщеннях. Для вирішення проблеми необхідне забезпечення закладів потужними роутерами  та маршрутизаторами.
Для створення єдиного інформаційно-освітнього простору закладів освіти необхідно завершити формування мультисервісної мережі шляхом проведення оптоволоконного підключення, що дозволить створити в кожному закладі локальну обчислювальну мережу для забезпечення доступу до швидкісного інтернету та середовища з освітнім контентом.
Програмою передбачено забезпечення освітнього процесу новим освітнім контентом: електронними підручниками та електронними освітніми ресурсами. З огляду на це, актуальним є осучаснення шкільної бібліотеки. Потребують обладнання комп’ютерною технікою бібліотеки ЗЗСО для забезпечення доступу учнів до електронних бібліотек, сучасних електронних освітніх ресурсів. Нині для роботи учнів з електронними освітніми ресурсами не створено жодного сучасного робочого місця з доступом до мережі Інтернет у шкільній бібліотеці.
Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на технологічний рівень. Одним із актуальних напрямів інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM. Активне впровадження інтегрованих курсів потребує використання STEM- лабораторій. У ЗЗСО  громади не створено жодної STEM-лабораторії.
З огляду на викладене вище, на часі актуальними залишаються такі проблеми:
  • недостатній рівень оснащення закладів освіти сучасною комп’ютерною технікою;
  • низький рівень доступності учнів до електронних освітніх ресурсів в ЗЗСО;
  • недостатній рівень забезпечення закладів освіти високошвидкісним Інтернетом;
  • відсутність STEM-лабораторій.
 
11.2 Мета Програми
Метою є створення сучасного єдиного інформаційно- освітнього простору як складової системної реформи загальної середньої освіти, що забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, вчителів, керівників закладів освіти і батьків.
11.3 Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування
Комплексно вирішити зазначені проблеми дозволить використання програмно-цільового методу, який передбачає узгодження в рамках єдиної програми комплексу заходів за напрямами, пріоритетними завданнями, виконавцями і ресурсами.
Обсяг фінансування уточнюється щороку в установленому порядку під час складання проєкту міського бюджету на відповідний рік у межах видатків, передбачених головному розпоряднику коштів.
Напрямки діяльності та заходи - додаток № 1 ( Розділ 6) до Програми.
11.4 Напрями діяльності, перелік завдань, заходів  Підпрограми та результативні  показники
Напрями та пріоритетні завдання Підпрограми визначені відповідно до законів України Про освітуПро повну загальну середню освіту, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти Нова українська школа.
Напрями діяльності, перелік пріоритетних завдань та заходів Підпрограми наведені у додатку.
11.5 Основними очікуваними результатами реалізації Підпрограми є:
  • підвищення якості освітніх послуг шляхом організації вільного доступу до електронних навчальних курсів, навчальних та наукових матеріалів, навчально-методичних комплексів, цифрових інформаційних ресурсів;
  • створення умов для реалізації моделі відкритої освіти в забезпеченні рівних можливостей одержання якісної освіти й освіти впродовж життя;
  • суттєве розширення змісту та методології підготовки здобувачів освіти за рахунок інтегрованого використання взаємопов’язаних інформаційних технологій;
  • формування в суб’єктів освітньої діяльності високого рівня інформаційної культури.
 
Розділ 12 Національно-патріотичне виховання в закладах освіти
12.1 Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
 
Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна система і цілеспрямована діяльність органів місцевої влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, так демократичної, соціальної держави.  Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
 
Системна організація  військово-патріотичного виховання має бути спрямована на оволодіння початковою військовою підготовкою, формування психологічної та фізичної, морально-духовної готовності до служби в Збройних Силах, задоволення потреби підростаючого покоління у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту України.
 
У період війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення національно-патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей. Військово-патріотичне виховання визначене складовою національно-патріотичного виховання, що в часи воєнної загрози набуває пріоритетного значення.
 
Допризовна підготовка здобувачів закладів освіти ІІІ ступеня реалізується через викладання навчального предмета ,,Захист України” та військово-патріотичне виховання.
 
 Стан вивчення предмету ,,Захист України” у закладах загальної середньої освіти Решетилівської міської ради в 2022- 2023 навчальному році
 
Назва закладу Кількість 10-х класів/в них учнів Кількість 11-х класів/в них учнів Кількість годин на тиждень у закладах освіти в 10-х класах Кількість годин на тиждень у закладах освіти в 11-х класах
Демидівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Решетилівської міської ради 1/5 1/5  
 
1,5
 
 
1,5
Калениківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Решетилівської міської ради 1/7 1/13  
 
1,5
 
 
1,5
Малобакайський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Решетилівської міської ради 1 / 6 1/10  
 
1,5
 
 
2
ОЗ ,,Решетилівський ліцей імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради” 3/67 3/65  
 
1,5
 
 
1,5
Остап’євський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Решетилівської міської ради 1/5 1/5  
 
1,5
 
 
1,5
Покровський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Решетилівської міської ради 2/31 1/15  
 
1,5
 
 
1,5
Піщанський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Л.М. Дудки Решетилівської міської ради 1/17 1/13  
1,5
 
2
Шевченківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені академіка В.О. Пащенка Решетилівської міської ради 1/9 1/5  
 
 
1,5
 
 
 
1,5
 
Варто зауважити, що заклади загальної середньої освіти Решетилівської міської ради не мають окремих навчальних кабінетів ,,Захист України”, які мають бути облаштовані відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів предмета ,,Захист України” (спеціалізоване навчальне обладнання та обладнання тренажу, прилади, спорядження, моделі (макети), матеріали (перев’язувальні), інструменти і пристосування); не забезпечені комп’ютерним та мультимедійним обладнанням, навчально-наочними друкованими та електронними засобами.
Навчально-польові заняття (збори) та навчально-тренувальні заняття проводяться з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів 10 - 11 класів. Для їх організації та проведення обов’язковою складовою є навчально-тренувальні комплекси (ділянки для практичних занять та тренувань), які у ЗЗСО облаштовані частково. Навчальна зброя та кімната для зберігання зброї (з наявністю сигналізації) наявна лише в ОЗ ,,Решетилівський ліцей імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради”. У всіх закладах відсутній стрілецький тир.
Сучасна молодь повинна бути тією рушійною силою, яка здатна змінити майбутнє країни на краще. Саме тому необхідно якнайбільше уваги приділити національно-патріотичному вихованню молодих людей, їх національної свідомості, ідентичності, формуванню громадянської позиції.
Програма враховує індикатори ефективності і ціннісні орієнтири, визначені Стратегією національно-патріотичного виховання, затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2020 року № 1233-р ,,Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року”, враховує засади державної політики щодо відновлення, збереження та вшанування національної пам'яті про боротьбу та борців за незалежність України у XX столітті, визначені законами України ,,Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”, ,,Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, ,,Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху”, Постановою Верховної Ради України від 12 травня 2015 року № 373-УІІІ ,,Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді”.
Процес трансформаційних змін, який відбувається у сфері національно-патріотичного виховання молоді, потребує вирішення низки проблем:
  • недостатньо системний характер формування активної громадянської позиції задля утвердження національної ідентичності громадян на основі духовних цінностей Українського народу, національної самобутності;
  • недостатній рівень громадсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання;
  • наявність істотних відмінностей у системах цінностей, світоглядних орієнтирах груп суспільства, окремих громадян, внаслідок чого продукуються протилежні погляди на минуле і майбутнє нації;
  • недостатня поінформованість населення про історичні факти героїчної боротьби та визволення від поневолення Українського народу і здобуття незалежності України;
  • відсутність цілісносного національного мовно-культурного простору, стійкості його до зовнішнього втручання та сталої роботи з розвитку української мови;
  • наявний вплив держави-агресора в інформаційній, освітній, культурній сферах України;
  • недостатній рівень охоплення населення України, зокрема дітей та молоді, проєктами та заходами із національно-патріотичного виховання;
  • низький рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури у сфері національно-патріотичного виховання;
  • часткове забезпечення туристичним спорядженням для проведення наметових таборів, походів, вишколів та інших форматів заходів з національно-патріотичного виховання.
В основу системи національно-патріотичного виховання має бути покладено ідею зміцнення української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства, шляхом формування патріотизму та відповідальності у дітей та молоді.
Отже, наявність зазначених проблем зумовлює необхідність впровадження та реалізації єдиної політики в сфері національно-патріотичного виховання. Системні та узгоджені дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування і громадськості в цьому напрямі сприятимуть єдності та консолідації українського суспільства.
Відтак існує нагальна потреба вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді, надання цьому процесу системності.
Маючи в громаді відповідний як людський, так і матеріально-технічний потенціал, з метою створення єдиної цілісної системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, максимальну увагу при цьому слід приділяти роботі навчальних та позашкільних закладів, які, починаючи з дошкільного віку, повинні формувати у підростаючого покоління національно орієнтовану систему цінностей.
Програма має відкритий характер і може доповнюватися (змінюватися) у разі, коли в період її виконання відбуватимуться зміни в законодавчих та нормативно-правових актах України.
 
12.2 Мета Програми
 
Метою Програми є подальший розвиток в Решетилівській громаді системи національно-патріотичного виховання, насамперед дітей та молоді, на основі утвердження принципів любові й гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, науку, спорт, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов’язку та зміцнення якостей патріота України як світоглядного чинника, спрямованого на розвиток успішної країни та забезпечення власного благополуччя в ній; формування свідомого громадянина-патріота Української держави, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей.
Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування, строків виконання Підпрограми
 
12.3 Основними завданнями Програми є:
 
  • формування української громадянської ідентичності – здійснення заходів, спрямованих на впровадження та утвердження суспільно-державних (національних) цінностей, розвитку громадянської ідентичності населення громади;
  • військово-патріотичне виховання - здійснення заходів, спрямованих на формування у громадян готовності до захисту України, громадського сприяння безпеці та обороні України та підвищення престижу військової і спеціальної державної служби;
  •  формування науково-методологічних і методичних засад національно патріотичного виховання - здійснення заходів, спрямованих на розвиток цілісної загальнодержавної політики національно-патріотичного виховання, здійснення моніторингу у сфері національно-патріотичного виховання;
  • підтримка та співпраця з інститутами громадянського суспільства щодо національно-патріотичного виховання.
Показники ефективності Програми визначаються за результатами моніторингу її виконання.
Напрямки діяльності  та заходи   - додаток № 1 (Розділ 7) до Програми.
 
Розділ 13  Оздоровлення та відпочинок дітей та здобувачів освіти
Запорукою майбутнього кожної держави є поліпшення стану здоров’я дітей, відновлення життєвих сил, створення відповідних умов для продовження навчального та виховного процесів, розвитку їх творчих здібностей. Адже питання оздоровлення та відпочинку дітей є показником рівня життя населення та розвитку держави в цілому, а для країни мають важливе соціальне та економічне значення.
Відповідно до Закону України ,,Про оздоровлення та відпочинок дітей” в Решетилівській громаді здійснювались організаційні заходи щодо забезпечення оздоровчої кампанії, окрім 2022 року, у зв’язку з Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 ,,Про введення воєнного стану в Україні”.
Для того, щоб отримати підтримку для здешевлення путівки у батьків була можливість обирати заклад оздоровлення та відпочинку у Полтавській області. До відділу освіти Решетилівської міської ради батьки подавали пакет документів для здійснення батьківської доплати та отримання фінансової підтримки на оздоровлення за рахунок обласного та місцевого бюджету (до двох прожиткових мінімумів для дитини від 6 до 18 років, але не більше 70% вартості путівки).
По частковому відшкодуванню вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку у 2021 році оздоровлено 69 дітей на загальну суму 262,150 тис.грн, з них 157,290 тис. грн.- кошти місцевого бюджету.
За кошти місцевого бюджету оздоровлено 330  дітей на суму 184,800 тис.грн. у 11 пришкільних таборах. Вартість харчування одного дня перебування в таборі становила 40 грн.
Основні оздоровлення та відпочинку дітей Решетилівської громади
Категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки Всього Оздоровленням Відпочинком
Усі категорії 399 69 330
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають в різних сімейних формах виховання 31 7 24
діти з інвалідністю 20 0 20
діти з багатодітних сімей 108 10 98
діти з малозабезпечених сімей 42 18 24
діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи 21 0 21
талановиті та обдаровані діти 110 21 89
діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села 6 6 0
діти осіб, визнаних учасниками бойових дій 49 6 43
діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи 12 1 11
 
 
На основі аналізу оздоровчої кампанії та контингенту дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки , враховуючи завдання, передбачені Законом України ,,Про оздоровлення та відпочинок дітей” визначено основні проблемні питання, що потребують вирішення у рамках розділу на період 2023-2025 років:
 
 Очікувані результативні показники виконання
Показники Одиниця виміру 2023рік 2024 рік 2025 рік
Оздоровленя
Кількість  дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки осіб 75 85 95
Відпочинок
Кількість ЗЗСО з пришкільними таборами од. 16 16 16
Кількість вихованців у таборах осіб 550 570 590
Кількість ЗДО, в яких організовано літньо-одоровчий період од. 16 16 16
Кількість вихованців ЗДО в літньо-оздоровчий період осіб 610 570 542
 
Видатки, пов’язані з відпочинком та оздоровленням дітей, здійснюються за рахунок виділених в установленому порядку коштів з державного, обласного, міського бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
 
Напрями та пріоритетні завдання даного розділу визначені відповідно до законів України ,,Про освіту” та ,,Про оздоровлення та відпочинок дітей”.
Основні напрями діяльності та заходи - додаток № 1 (Розділ 8) до Програми.
13.1 Основними очікуваними результатами виконання Програми є:
  • збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення  та відпочинку, у тому числі дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
  • - забезпечення доступності оздоровчих послуг для всіх дітей громади, не зважаючи на територію їх проживання;
  • створення сучасних, комфортних зони в закладах освіти громади для організації літнього відпочинку дітей.

 
 

Начальник відділу освіти                                                                   А.М.Костогриз

 

Додаток № 1 до Програми
 
НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА Заходи
Програми ,,Освіта Решетилівської громади на 2023-2025 роки’’
ппп
№ з/п Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) Заходи
 
Строк виконання заходу Виконав-ці Джерела фінансу-вання Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн, у т. ч. за роками: 2023-2025 Очікуваний результат
Показники 2023 2024 2025  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1. Професійний розвиток педагогічних працівників Решетилівської громади
1.1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Реалізація концепції ,,Нова українська школа” щодо професійного розвитку працівників закладів освіти Решетилівської громади 1.1.1.Створення та впровадження інноваційної моделі професійного розвитку педагогічних працівників закладів освіти громади
 
 
 
 
2023-2025
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ освіти,ЦПРПП
 
Не
потребує фінансування
    Підвищення професійної компетентності педагогічних працівників
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Забезпечення виконання вимог Закону України ,,Про освіту”, концепції НУШ. Реалізація педагогом права на підвищення фахового рівня, задоволення професійних запитів
 
 
 
 
 
 
 
    1.1.2. Створення електронної системи реєстрації та накопичення освітніх кредитів педагогів НУШ 2023 ЦПРПП Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 30,0, у т. ч. за роками:
2023 -  8,0
2024 – 10,0
2025 – 12,0
 
продукту: кількість
створених систем, од.
1 1 1 Забезпечення виконання вимог Закону України ,,Про освіту”, концепції  ,,Нова українська школа”
к-ть педагогічних працівників, осіб
 
364
 
 
 
 
364
 
 
 
364  
ефективності: середня вартість на одного педагога, тис. грн 0,2 0,3 0,4  
якості: частка користувачів, приєднаних до електронної системи 100 100 100  
 
 
 
 
 
    1.1.3.Створення проєкту ,,Академія ефективного управління закладом освіти” 2023-2025 Відділ освіти, ЦПРПП Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 156,0, у т. ч. за роками:
2023-42,0
2024-52,0
2025-62,0
  Підвищення рівня управлінської компетентності керівних кадрів освіти
ефективності: середні витрати на організацію академії, тис. грн 1,2 1,4 1,6
якості: відсоток учасників , керівників закладів освіти громади 100 100 100
 
1.1.4.Створення проєкту ,,Консультативно- тренінговий центр для батьків учнів ЗЗСО Решетилівської громади” 2023-2025 ЦПРПП Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 70,0, у т. ч. за роками:
2024-30,0
2025-40,0
  Можливість комплексного вирішення проблем у системі сім'я - школа - громада. Забезпечення юридичної, психологічної підтримки батьків з питань батьківства, сім'ї, освіти.
продукту: кількість створених центрів, од.
 
- 1 1
              к-ть відвідувачів,
 
 
- 230 230  
ефективності: витрати на створення 1 центру, тис. грн - 1,3 1,7
якості:
рівень
забезпеченості
послугами центру, %
 
- 100 100
1.2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Модернізація матеріально- технічної та навчальної бази для професійного розвитку педагогічних працівників
 
 
 
 
1.2.1. Оснащення  тренінгової кімнати (конферец – зала) для забезпечення реалізації освітніх програм
 
 
 
 
 
 
 
 
2023-2025
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ освіти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Усього: 467,0, у т. ч. за роками:
2023- 92,0
2024-320,0
2025-55,0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Підвищення кваліфікації всіх працівників закладів освіти Решетилівської громади
продукту: кількість створених центрів, од.
 
 
1 1 1
              к-ть відвідувачів,
 
400 600 800  
ефективності: витрати на створення 1 центру, тис. грн 0,2 0,5 0,06
якості:
рівень
забезпеченості
послугами центру, %
 
100 100 100
1.2.2. Придбання предметів матеріалів, обладнання, інвентарю для забезпечення реалізації освітніх програм
 
 
 
 
 
 
 
2025
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ освіти, ЦПРПП
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Усього: 150,0, у т. ч. за роками:
2025- 150,0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Можливості впроваджувати інноваційні форми та методи роботи в процесі реалізації освітніх програм
 
 
 
 
 
 
продукту:
кількість придбаного обладнання, тис.грн
- - 14
              ефективності:
середні витрати на придбання одиниці обладнання тис.грн
- - 10,7  
якості: рівень забезпеченості навчального процесу необхідним інвентарем, матеріалами, обладнанням, % - - 100  
1.3.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Виховання громадянина України в НУШ 1.3.1.Забезпечення умов підвищення професійного рівня педагогів з  курсу ,,Навчаємося жити в громаді” 2023 - 2025 ЦПРПП
 
Не потребує фінансування     Підвищення рівня громадянської компетентності здобувачів закладів загальної середньої освіти Формування свідомого громадянина, якому притаманні високі моральні ідеали суспільства, патріотизм, національна гідність відповідальність за себе, громаду, місто, країну.
 
 
  Усього витрат по розділу:         873,0
у т. ч. за роками:
2023-142,0
2024-412,0
2025-319,0
         
2. ,,Дошкільна освіта’’
 
2.1. Створення сучасного освітнього середовища 2.1.1. Забезпечення ЗДО сучасним навчальним та спортивним обладнанням, меблями, дидактичним матеріалом та засобами навчання 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 2250,0
у т.ч.:
2023-650,0
2024-750,0
2025-850,0
 
 
 
  Створення сучасного освітнього простору, дотримання умов безпечності та комфортного перебування дітей в ЗДО, збереження їхнього здоров’я; покращення умов праці; забезпечення мобільності; ергономічне облаштування територій ЗДО сучасним, дієвим, доступним безпечним обладнанням
продукту:  кількість ЗДО, од
 
16 16 16
ефективності: середні витрати на один ЗДО, тис. грн
 
40,6 46,8 53,1
якості:
рівень забезпечення ЗДО до запланованого, %
100
 
 
 
 
100
 
100
    2.1.2. Забезпечення будівель ЗДО засобами оповіщення про пожежу; обладнанням для системи контролю управління доступу до закладу (домофонами); обладнанням харчоблоків та пральних кімнат; групових майданчиків на подвір’ї закладів, сучасним тіньовим обладнанням, тіньовими навісами 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 2700,0
у т.ч.:
2023-800,0
2024-900,0
2025-1000,0
 
  Створення умов безпечного перебування дітей та персоналу в ЗДО, підвищення якості надання освітніх послуг, розширення можливостей збереження  їхнього здоров’я; забезпечення мобільності територій ЗДО, підвищення якості ігрової діяльності дітей ЗДО
продукту:  кількість ЗДО, од
 
16 16 16
ефективності: середні витрати на один ЗДО, тис.грн
 
50 56,25 62,5
якості:
рівень забезпечення ЗДО до запланованого, %
100
 
 
 
 
 
100
 
 
 
 
 
100
 
 
 
  Усього витрат по розділу:         4950,0
у т.ч.:
2023-1450,0
2024-1650,0
2025-1850,0
         
3. Повна загальна середня освіта
 
3.1. Створення умов для реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’ 3.1.1. Апробація навчальних матеріалів в межах  Всеукраїнського експерименту ,,Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення базової освіти в  умовах реалізації нового Державного стандарту базової загальної освіти’’ 2023-2025 Відділ освіти, КУ ,,ЦПРПП’’ Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 85,0
у т.ч.:
2023-20,0
2024-30,0
2025-35,0
 
  Створення умов для успішного впровадження реформи загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’
продукту:  кількість ЗЗСО, од 1 1 1
ефективності: середні витрати на один ЗЗСО, тис.грн 20,0 30,0 35,0
якості: рівень впровадження навчально-методичного забезпечення до запланованого, %
частка ЗЗСО, що беруть участь у Всеукраїнському експерименті
100
 
 
 
 
 
9
 
 
100
 
 
 
 
 
9
100
 
 
 
 
 
9
3.1.2. Організація та проведення  семінарів-практикумів, тренінгів, круглих столів, робочих зустрічей для вчителів, заступників, директорів щодо впровадження  нового Державного стандарту базової освіти, викладання з використанням  нових форм та методів, розробки власних освітніх програм, академічної доброчесності 2023-2025 Відділ освіти, КУ ,,ЦПРПП’’ Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 18,0
у т.ч.:
2023-6,0
2024-6,0
2025-6,0
 
  Ефективне управління загальною середньою освітою, впровадження реформи загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’. Зміна підходів до навчання та змісту освіти. Охоплення навчанням представників педагогічних колективів у сіх ЗЗСО громади
продукту: кількість семінарів, од
кількість учасників, од.
2
 
30
2
 
30
2
 
30
ефективності:  середні витрати на проведення одного заходу, тис. грн
 
0,2 0,2 0,2
якості: відсоток охоплення навчання, % 100 100 100
3.1.3. Проведення моніторингу щодо виконання ст. 30  Закону України ,,Про освіту’’. Прозорість та інформаційна відкритість закладів освіти 2023-2025 Відділ освіти Не потребує фінансування  
 
продукту: кількість заходів, од.
 
 
1 1 1 Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості діяльності закладів загальної середньої. Підготовка узагальнюючих інформаційно-аналітичних матеріалів
якості: відсоток охоплення ЗЗСО, % 100 100 100
3.1.4. Проведення заходів, спрямованих на формування наскрізних вмінь та компетентностей (організація та проведення учнівських олімпіад і конкурсів) 2023-2025 Відділ освіти, КУ ,,ЦПРПП’’ Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 270,0
у т.ч.:
2023-80,0
2024-90,0
2025-100,0
 
  Розкриття та розвиток здібностей, талантів і можливостей кожної дитини. Створення умов для розвитку творчо-пізнавальних компетентностей учнів та наскрізних умінь. Участь в олімпіадах  (міський, обласний, Всеукраїнський рівні)
продукту: кількість олімпіад, од.
кількість конкурсів, од.
50 50 50
ефективуності: середні витрати на проведення одного заходу, тис. грн 1,6 1,8 2,0
якості: динаміка кількості учасників заходів, % 100 100 100
3.1.5. Відзначення стипендіями досягнень учнів закладів освіти громади   2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 40,5
у т.ч.:
2023-13,5
2024-13,5
2025-13,5
 
  Створення умов для успішної самореалізації дітей, молоді
продукту: кількість стипендій 3 3 3
ефективність: середній розмір стипендій, тис.грн 4,5 4,5 4,5
якості: підвищення мотивації учнів до отримання знань урізних галузях, % 100 100 100
3.1.6. Відзначення грошовими винагородами здобувачів освіти та педагогічних працівників закладів освіти громади 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 600,0
у т.ч.:
2023-200,0
2024-200,0
2025-200,0
 
  Підтримка обдарованих, талановитих учнів, стимулювання та підтримка педагогічних працівників закладів освіти громади
продукту: кількість винагород 380 400 400
ефективність: середній розмір винагороди, тис.грн 600 700 800
якості: підвищення мотивації учнів до отримання знань урізних галузях, % 100 100 100
3.2. Підтримка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 3.2.1. Виплата одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування після досягнення 18-річного віку 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 25,37
у т.ч.:
2023-7,27
2024-9,05
2025-9,05
 
  Виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823,,Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку”
продукту: кількість виплат 4 5 5
ефективність: розмір виплати, тис.грн 1,810 1,810 1,810
якості: підтримка дітей, % 100 100 100
3.3. Створення сучасного освітнього середовища 3.3.1. Забезпечення меблями, обладнанням і дидактичними матеріалами, засобами навчання, у тому числі для викладання природничо-математичних дисциплін, облаштування ігрових,  розвивальних та відпочинкових локацій,  необхідних  для впровадження компетентнісного навчання 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 2700,0
у т.ч.:
2023-800,0
2024-900,0
2025-1000,0
 
  Формування сучасного простору нової української школи
продукту: кількість ЗЗСО, які забезпечені обладнанням, од. 16 16 16
ефективності: середні витрати на одну локацію, ти.грн 50,0 56,3 62,5
якості: рівень забезпеченості ЗЗСО, % 50 70 100
3.3.2. Проведення капітальних  ремонтів із заміною обладнання (заміна вікон, ремонт приміщень, харчоблоків, спортивних залів, бібліотек, придбання та обладнання ігрових майданчиків, розвивальних локацій, створення медіатек тощо) 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 6000,0
у т.ч.:
2023-2000,0
2024-2000,0
2025-2000,0
 
  Створення безпечних так омфортних умов організації освітнього процесу, зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти відповідно до вимог сьогодення, що призведе до покращення якості освіти
продукту: кількість ЗЗСО, в яких проведені капітальні ремонти, од. 2 2 2
ефективності: середні витрати на один капітальний ремонт, ти.грн 1000,0 1000,0 1000,0
якості: відсоток проведених капітальних ремонтів від тих, що потребують, % 100 100 100
3.4. Оптимізація існуючої  мережі закладів загальної середньої  освіти відповідно до потреб мешканців громади та приведення типів закладів загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства 3.4.1. Проведення інвентаризації закладів загальної середньої освіти та наповнюваності класів в них з метою формування мережі у відповідність до потреб мешканців громади та проведення попереднього комплектування класів, учнів 2023-2025 Відділ освіти Не потребує фінансування   продукту: кількість ЗЗСО, в яких проведено інвентаризацію, од.
 
 
- - 4 Забезпечення потреб мешканців громади у закладах середньої освіти. Підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів.
якості: оптимізація існуючої мережі, % - - 100
3.4.2. Приведення типів закладів загальної середньої освіти та їх статутів у відповідність до вимог Закону України ,,Про освіту’’ 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 11,0
у т.ч.:
2023-1,0
2024-3,0
2025-7,0
 
продукту: кількість ЗЗСО, які приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, од.
 
 
1 3 7 Виконання Закону України ,,Про освіту’’. Забезпечення конституційного права на здобуття якісної і доступної повної загальної середньої освіти
якості: рівень приведення ЗЗСО до вимог чинного законодавства, % 9 27 64
3.4.3. Проведення інвентаризації ЗЗСО та попереднє формування профільних класів 2023-2025 Відділ освіти  Не потребує фінансування   продукту: кількість ЗЗСО, у яких проведено інвентаризацію, од.  - - 8 Виконання розпорядження КМУ від 13.12.2017 № 903 ,,Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження  Концепції  реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти ,,Нова українська школа’’
якості: оновлення мережі ЗЗСО, %     100
3.5. Створення умов для забезпечення територіальної доступності освіти та виконання нормативів наповнюваності класів 3.5.1.Реконструкція, будівництво (перелік об’єктів затверджується щорічно) 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 2000,0
у т.ч.:
2023-2000,0
 
  Забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти. Реконструкція ЗЗСО.
продукту: кількість місць, які планується ввести в експлуатацію, од. 1    
ефективності: середні витрати на один заклад, ти.грн 2000,0    
якості: рівень виконання робіт з реконструкції, % 100    
  Усього витрат по розділу:         11749,87
у т.ч.:
2023-5127,77
2024-3251,55
2025-3370,55
         
4. Інклюзивна освіта
 
4.1 Підготовка педагогічних працівників до роботи з дітьми з ООП. Оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти з інклюзивною освітою 4.1.1. Системна підготовка педагогічних  працівників, які працюють з дітьми з ООП 2023-2025 Відділ освіти, КУ ,,ЦПРПП’’ Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 45,0
у т.ч.:
2023-10,0
2024-15,0
2025-20,0
 
  Підвищення компетентностей педагогічних працівників, використання ними у роботі новітніх методик розвитку та навчання дітей з ООП
продукту: кількість педагогічних працівників, які пройшли підготовку, осіб 56 56 56
ефективності: середні витрати на підвищення кваліфікації 1 працівника, грн. 0,2 0,3 0,4
якості: відсоток педагогічних працівників, які пройшли навчання, % 100 100 100
4.1.2. Оновлення матеріально-технічної бази ЗЗСО, ЗДО з інклюзивною освітою 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 600,0
у т.ч.:
2023-200,0
2024-200,0
2025-200,0
 
  Забезпечення засобами для здобуття якісної освіти дітей з особливими освітніми  потребами та їх успішної соціалізації
продукту: кількість придбаних засобів для навчання, корекції та реабілітації, од. 167 181 196
ефективності: середні витрати на придбання одиниці засобів, тис.грн. 1,2  1,1 1,0
якості: рівень забезпеченості сучасним обладнанням,% 100 100 100
4.1.3. Проведення капітальних ремонтів  у закладах освіти громади 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 1000,0
у т.ч.:
2023-200,0
2024-300,0
2025-500,0
 
  Приведення приміщень закладів освіти громади, де навчаються діти з ООП до нових будівельних норм
продукту: кількість ЗЗСО, ЗДО, од 5 6 5
ефективності: середні витрати на проведення ремонту одного закладу, тис.грн. 40,0 50,0 100,0
якості: питома вага закладів, де проведені ремонтні роботи, до загальної кількості, % 31 37 31
4.2 Реалізація  та поширення моделі  інклюзивного навчання у закладах освіти 4.2.1.Проведення моніторингу кількості дітей з ООП в закладах дошкільної освіти віком від 3 до 6 років з метою вчасної підготовки закладів загальної середньої освіти до прийому дітей на навчання в інклюзивних класах 2023-2025 Відділ освіти, ЗДО Не потребує фінансування   Створення підґрунтя для стратегічного планування неінституційного розвитку Забезпечення вчасної та якісної організації освітнього процесу
4.2.2. Розширення мережі інклюзивних класів (груп) у дошкільної та загальної середньої освіти громади 2023-2025 Відділ освіти, ЗЗСО, ЗДО Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 2530,0
у т.ч.:
2023-800,0
2024-850,0
2025-880,0
 
  Територіальна доступність до закладів освіти дітей з ООП громади
продукту: кількість класів/груп, од.
кількість учнів (дітей) в інклюзивних класах, осіб
54/9
 
 
76/13
57/10
 
 
78/10
61/8
 
 
81/10
ефективності: середні витрати на 1 учня з ООП, тис.грн 9,0 9,7 9,7
якості: рівень охоплення навчанням учнів з ООП, % 100 100 100
4.2.3. Вивчення розвитку дітей громади, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 40,0
у т.ч.:
2023-10,0
2024-15,0
2025-15,0
 
  Реалізація права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти
продукту: кількість дітей, од 45 50 50
ефективності: середні витрати на проведення одного обстеження , тис.грн. 0,2 0,3 0,3
якості: питома вага закладів, де проведені ремонтні роботи, до загальної кількості, % 100 100 100
4.2.4. Обладнання медіатеками, ресурсними кімнатами та іншим устаткуванням закладів загальної середньої та дошкільної  освіти 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 260,0
у т.ч.:
2023-80,0
2024-90,0
2025-90,0
  Сприяння соціалізації дітей з різними можливостями, толерантному спілкуванню та повноцінній взаємодії   між собою. Проведення  корекційних, розвиткових занять та занять психологічного розвантаження
продукту: кількість комплектів, шт. 1 2 3
ефективнсоті: орієнтовна вартість 1 комплекту, тис.грн 80,0 45,0 30,0
якості: рівень забезпеченості медійним (та іншим обладнанням) навчальних закладів, % 100,0 100,0 100,0
4.3 Відкриття інклюзивно-ресурсного центру. Забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами громади 4.3.1. Створення інклюзивно-ресурсного центру (далі – ІРЦ) 2023-2025 Решетилівська міська рада Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 900,0
у т.ч.
2024-900,0
 
  Забезпечення рівних умов здобувачам освіти з різними можливостями, надання психолого-педагогічного  супроводу дітям з ООП
продукту: кількість створених ІРЦ, од.   1  
ефективності: контингент дітей з ООП, осіб   900,0  
якості: рівень забезпеченості послугами ІРЦ з урахуванням потреб населення, %   100  
4.3.2. Забезпечення системної підготовки фахівців ІРЦ 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 15,0
у т.ч.:
2024-6,0
2025-9,0
   
продукту: кількість осіб, що пройшли підготовку, осіб   3 3  
ефективності: середні витрати на підвищення кваліфікації 1 особи, тис.грн   2,0 3,0  
якості: частка фахівців, що пройшла підготовку, %   100 100  
  Усього витрат по розділу:       Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством 5390,0
у т.ч.:
2023-1300,0
2024-2376,0
2025-1714,0
         
5. Позашкільна освіта
5.1 Створення сучасного освітнього середовища в закладах позашкільної освіти 5.1.1.Зміцнення матеріально-технічної бази ЗПО шляхом придбання обладнання та розвитку гурткової роботи за різними напрямами позашкільної освіти 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
450,0 у т.ч.
2023 – 150,0
2024-150,0
2025-150,0
  Створення в ЗПО сучасного освітнього середовища, зміна та модернізація застарілого матеріально-технічного оснащення
продукту:кількість ЗПО, в яких планується придбання обладнання, од.  
 
 
3
 
 
 
3
 
 
 
3
ефективності:середні витрати на придбання обладнання для  ЗПО, тис.грн.  
 
 
50,0
 
 
 
50,0
 
 
 
50,0
якості:відсоток ЗПО, для яких придбано обладнання,% 100 100 100
5.1.2.Проведення капітального ремонту покрівлі ДЮСШ 2023 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
350,0 у т.ч.
2023 – 350,0
 
  Модернізація приміщення ЗПО
продукту:кількість ЗПО, в яких планується ремонт, од.  
 
 
1
 
 
 
0
 
 
 
0
 
 
ефективності:середні витрати на ремонт покрівлі, тис.грн.  
 
 
350,0
 
 
 
0
 
 
 
0
5.1.3.Реконструкція бази відпочинку в с.Каленики (створення бази для тренування та відпочинку дітей громади) 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
1000,0 у т.ч.
2024-500,0
2025-500,0
  Створення сучасного середоща, модернізація приміщення
продукту:кількість запланованих робіт, од.  
0
 
2
 
2
якості:виконаних робіт,%  
 
 
100
 
100
5.2 Створення сучасної моделі реалізації основних напрямів позашкільної освіти щодо формування ключових компетентностей дітей та учнівської молоді, поширення неформальної освіти 5.2.1.Проведення заходів за напрямками позашкільної освіти 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
60,0 у т.ч.
2023 – 15,0
2024-20,0
2025-25,0
 
 
 
 
 
  Залучення учнів до науково-технічної, художньо-естетичної творчості, розвитку туристсько-краєзнавчої роботи. Формування в учнівської молоді здорового способу життя, залучення до фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заході
продукту:кількість заходів,од.  
15
 
15
 
15
ефективності:середні витрати на організацію та проведення одного заходу, тис.грн.  
 
1,0
 
 
1,3
 
 
1,6
якості:динаміка кількості учасників,ос  
30
 
30
 
30
5.2.2. Участь дітей у міських, обласних,всеукаїнських, міжнародних конкурсах, змаганнях, фестивалях тощо, відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки України планів та заходів 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
355,0 у т.ч.
2023-90 ,0
2024-105,0
2025-160,0
  Підвищення іміджу ЗПО
продукту:кількість заходів,од.  
30
 
 
30
 
ефективності:середні витрати на організацію та проведення одного заходу, тис.грн.  
 
3,0
 
 
3,5
 
якості:динаміка кількості учасників,ос  
30
 
30
 
5.2.3. Організація дозвілля дітей під час канікул, проведення новорічних та різдвяних свят 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
27,0 у т.ч.
2023- 6,0
2024- 9,0
2025- 12,0
  Участь дітей у проведенні новорічних та різдвяних свят, проведення цікавого відпочинку під час канікул
продукту:кількість заходів,од. 6 6 6
ефективності:середні витрати на організацію та проведення одного заходу, тис.грн. 1,0 1,5 2,0
якості:динаміка кількості учасників,ос  
560
 
575
 
590
  Усього витрат по розділу:       Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством 2242,0
у т.ч.
2023- 611,0
2024- 784,0
2025- 847,0
         
6. Єдиний інформаційно-освітній простір закладів освіти
 
6.1 Розвиток єдиної інформаційної системи управління освітою в громаді, у тому числі впровадження електронних форм освіти 6.1.1. Забезпечення закладів освіти сучасною комп’ютерною технікою 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього:890 ,0, у т. ч.
2023 – 200,0;
2024 – 330,0;
2025 – 360,0.
 
  Можливість сполучення комп'ютерних і традиційних методів організації освітнього процесу, працювати з будь- якими наявними програмними забезпеченнями, реалізувати різні прийоми індивідуальної й колективної роботи учнів з візуальним сприйняттям
 
продукту: кількість класів з мультимедійним інтерактивним обладнанням: інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, мобільне робоче місце вчителя, од. 2 3 3
ефективності: середні витрати на один клас, тис. грн 100 110 120
якості: питома вага обладнаних класів до загальної кількості, % 57 58 60
6.1.2. Забезпечення педагогічних працівників пристроями для організації дистанційного навчання 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього:1050,0, у т. ч.
2023 – 300,0;
2024 – 350,0;
2025 – 400,0.
 
        Можливість педагогів здійснювати ефективне дистанційне навчання засобами комп’ютерної техніки
продукту: кількість пристроїв, необхідних для організації дистанційного навчання 10 10 10
ефективності: середні витрати на один пристрій, тис. грн 30 35 40
якості: питома вага придбаних пристроїв до загальної кількості, % 55 58 61
6.1.3. Оновлення технічного обладнання для забезпечення швидкісного інтернету та wi-fi покриття закладів освіти 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 96 ,0, у т. ч.
2023 – 24,0;
2024 – 32,0;
2025 – 40,0.
 
  Охоплення якісним інформаційним простором для уніфікації ведення навчального процесу в галузі  освіти з урахуванням новітніх технологій навчання
продукту:
кількість
пристроїв, необхідних для забезпечення швидкісного інтернету та wi-fi покриття
8 8 8
ефективності: середні витрати на придбання одного пристрою, тис. грн 3 4 5
якості: рівень охоплення , % 60 70 80
6.1.4. Впровадження елементів е-навчання в закладах освіти 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього:687 ,6, у т. ч.
2023 – 93,2;
2024 – 217,0;
2025 – 377,4.
 
  Використання елементів е-навчання для мотиваційної зацікавленості у процесі навчання. Сприяння засвоєнню та запам’ятовуванню навчального матеріалу, підвищенню інтересу до предмета
продукту: кількість учнів, яким забезпечено
доступ, осіб
233 434 629
ефективності: середні витрати на одного учня, тис. грн 0,4 0,5 0,6
якості:
питома вага
учнів, забезпечених
е-матеріалами,
%
100 100 100
6.1.5. Забезпечення функціонування електронного документообігу в закладах освіти 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього:
172,8 ,
 у т. ч.
2023 – 44,7
2024 – 58,5
2025 – 69,6
 
  Забезпечення закладам освіти  можливості вести документообіг в електронній формі, на виконання  наказу МОН від 8 серпня 2022 року № 707 „Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі”
продукту: кількість користувачів, яким забезпечено
доступ, осіб
2978 2923 2782
ефективності: середні витрати на користувача, тис. грн 0,015 0,02 0,025
якості:
питома вага
учасників освітнього процесу, забезпечених
доступом до електронних інструментів,
%
100 100 100
6.2 Забезпечення неформальної STEM-освіти через мережу STEM лабораторій у ЗЗСО 6.2.1. Створення профільних STEM лабораторій при закладах освіти 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього:810 ,0, у т. ч.
2023 – 180,0;
2024 – 300,0;
2025 – 330,0.
 
  Використання  STEAM-лабораторій для інтегрованого вивчення дисциплін допоможе виховати майбутніх винахідників, які будуть мислити стартапами і проектами.
Широко використовується у проектній діяльності. Сприяє розвитку мислення і творчої дослідницької діяльності здобувачів освіти.
продукту: кількість STEM лабораторій при ЗЗСО 3 3 2
ефективності: середні витрати на створення однієї STEAM-лабораторії при закладах освіти, тис. грн 90 100 110
якості: рівень виконання робіт із створення STEM лабораторій до запланованих, % 30 60 100
6.3. Прозорість та інформаційна відкритість освітнього простору 6.3.1 Забезпечення функціонування та оновлення електронних цифрових ресурсів органу управління освітою, закладів освіти 2023-
2025
Відділ освіти Решетилівської міської ради;
ЗЗСО громади
Не потребує фінансування     Створення цифрової інфраструктури для розширення доступу громадян до освітнього простору Решетилівщини, розвиток єдиної інформаційної системи управління освітою в громаді Забезпечення прозорості та відкритості закладів освіти відповідно до вимог Закону України „Про освіту”.  Доступ жителів громади до інформації про заклади освіти, їх фінансування, особливості навчальних програм і планів
  Усього витрат по розділу:       Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством 3706 ,4,
у т. ч. и:
2023 – 841,9;
2024 – 1287,5;
2025 – 1577,0.
   
7. Національно-патріотичне виховання в закладах освіти
 
 
7.1 Формування української громадянської ідентичності у молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей, популяризації та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України
 
 
 
 
7.1.1.Проведення конкурсів, конференцій, форумів, фестивалів, пленерів, акцій, тренінгів,  наметових таборів, зльотів, марафонів, походів, концертів книжкових виставок, презентацій  громадських обговорень, дискусій, висвітленя заходів на офіційних вебсайтах, інтернет-виданнях, в засобах масової інформації, розроблення та поширення інформаційних та візуальних матеріалів, методичних рекомендацій, виготовлення відеороликів 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 120,0
у т.ч.:
2023-30,0
2024-40,0
2025-50,0
 
  Підвищення рівня зацікавленості та обізнаності молоді щодо духовно-культурної спадщини України та рідного краю
продукту: кількість ЗО , од. 16 16 16
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн.. 1,85
 
 
 
2,5
 
 
 
3,1
 
 
 
 
якості: відсоток проведених заходів, %
 
 
100
 
100
 
100
       
7.2 Залучення учасників АТО та ООС до сфери національно-патріотичного виховання 7.2.1. Проведення зустрічей, засідань за круглим столом, семінарів, вебінарів з учасниками  та ветеранами АТО, ООС 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 30,0
у т.ч.:
2023-10,0
2024-10,0
2025-10,0
 
витрат: обсяг видатків, тис.грн
 
 
 
 
 
 
 
продукту: кількість ЗО , од.
 
10,0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
10,0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27
10,0
 
 
 
 
 
 
 
 
27
Формування у молоді почуття патріотизму, любові до Батьківщини
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
0,3 0,3 0,3
якості: відсоток проведених заходів,% 100 100 100
7.3 Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України, шляхом проведення заходів національно-патріотичного спрямування, в тому числі приурочених до державних свят 7.3.1. Відзначення визначних подій українського державотворення, у тому числі: вшанування пам’яті Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, відзначення Дня Захисників та Захисниць України, Дня українського добровольця 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 30,0
у т.ч.:
2023-10,0
2024-10,0
2025-10,0
 
  Формування у молоді національно-патріотичної свідомості, національної гідності, поваги до культурного та історичного минулого України
продукту: кількість ЗО , од.
 
27 27 27
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
0,3 0,3 0,3
якості: відсоток проведених заходів, % 100 100 100
7.4 Підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності, подолання мовно-культурної меншовартості українців 7.4.1. Проведення семінарів, бесід, віделекторіїв, вебінарів, онлайн і офлайн-тренінгів, громадських обговорень, дискусій, висвітлення на вебсайтах, в засобах масової інформації тощо 2023-205 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 30,0
у т.ч.:
2023-10,0
2024-10,0
2025-10,0
 
  Виховання любові до рідної мови, формування духовного потенціалу – найвищої цінності нації та держави
продукту: кількість ЗО , од.
 
27 27 27
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
0,3 0,3 0,3
якості: відсоток проведених заходів, % 100 100 100
Організація військово-патріотичного виховання
7.5 Збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України 7.5.1. Залучення представників громадських організацій з метою проведення військово-патріотичних заходів з допризовною молоддю. Спілкування з учасниками АТО, ООС, військовослужбовцями Збройних Сил України; показ патріотичних фільмів, відеороликів, проведення тренувальних зборів юнаків 10 класів та військово-польових зборів юнаків 11 класів ЗЗСО, вишколів, військово-спортивних ігор, походів, таборувань національно-патріотичного та військово-патріотичного спрямування тощо
 
 
 
 
 
 
2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 120,0
у т.ч.:
2023-40,0
2024-40,0
2025-40,0
 
продукту: кількість ЗО , од.
 
8 8 8 Набуття знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику України; формування духу патріотизму та відповідальності молоді, виховання лідерських якостей, пропагування здорового способу життя
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
5 5 50
якості: відсоток проведених заходів, %
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
100 100
7.6 Проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) 7.6.1. Сприяння участі команди громади у Всеукраїнській   дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі ,,Сокіл” (,,Джура”), проведення міського етапу Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 120,0
у т.ч.:
2023-40,0
2024-40,0
2025-40,0
 
  Виховання соціально активної, відповідальної та патріотично  налаштованої молоді
продукту: кількість ЗО , од.
 
16 16 16
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
2,5 2,5 2,5
якості: відсоток проведених заходів, % 100 100 100
7.7 Створення сучасного освітнього середовища 7.7.1.Забезпечення ЗЗСО сучасним, обладнанням, навчально- наочними  лрукованими та електронними засобами з національно-патріотичного иховання; створення кімнати для зберігання зброї, встановлення сигналізації 2023-2025 Відділ освіти Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством Усього: 1200,0
у т.ч.:
2023-400,0
2024-400,0
2025-400,0
 
  Створення сучасного освітнього простору національно-патріотичного виховання в ЗЗСО
продукту: кількість ЗО , од.
 
8 8 8
ефективності: середні витрати на один заклад, тис. грн
 
50 50 50
якості: відсоток проведених заходів, % 100 100 100
  Усього витрат по розділу:       Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством 1650,0
у т.ч.
2023 – 540,0
2024-550,0
2025-560,0
 
         
8.  Оздоровлення та відпочинок дітей та здобувачів освіти
8.1. Оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки 8.1.1. Забезпечити формування банків даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Сприяти охопленню оздоровленням та відпочинком дітей громади 2023-2025 Відділ освіти Не потребує фінансування  
 
0
 
Створення баків даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.  
 
0
 
 
0
 
 
0
Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення та відпочинку, перш за все дітей, які потребую по особливої соціальної уваги
 
 
0
 
 
 
0
 
 
0
8.1.2.Забезпечити оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та дітей, які потребують особливих умов для оздоровлення, а саме
- з 100% оплатою путівок з обласного бюджету
- з 90% оплатою путівок з обласного бюджету
 - з 70% оплатою путівок з обласного бюджету
2023-2025 Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
956,0 у т.ч.
2023 – 204,0
2024-312,0
2025-440,0
 
продукту:кількість дітей,які планують оздоровити од.  
15
 
20
 
25
ефективності:середні витрати на одну путівку, тис.грн  
13,6
 
15,6
 
17,60
якості:відсоток дітей, які отримали путівки,% 100 100 100
8.2 Оздоровлення дітей через механізми здешевлення вартості путівок 8.2.1. Сприяти оздоровленню дітей області через механізм відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім’ях з дітьми. 2023-2025 Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, відділ освіти Обласний, міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
2126,0 у т.ч.
2023 – 544,0
2024-702,0
2025-880,0
  Збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення та відпочинку, перш за все дітей, які потребую по особливої соціальної уваги
продукту:кількісні дітей, які отримали оздоровлення  
80
 
90
 
100
ефективності:сер сере витрати на організацію оздоровлення 1 дитини,
тис.грн
 
6,8
 
7,8
 
8,8
якості:відсоток дітей, які охоплені оздоровленням,%  
 
4
 
 
4
 
 
4
8.3 Відпочинок дітей шкільного віку 8.3.1.Забезпечити формування та функціонування мережі дитячих закладів відпочинку (таборів з денним перебуванням,) для надання відпочинкових послуг дітям дошкільного та шкільного віку з дотриманням періоду активного та пасивного відпочинку та організацією раціонального харчування. 2023-2025   Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього
11057,2
 у т.ч.
2023 – 3288,6
2024-3579,6
2025-4189,0
  Забезпечення високого рівня підтримки, методичного, інформаційного, матеріальна-технічного забезпечення закладів літнього відпочинку, з метою створення сприятливих умов для змістовного безпечного відпочинку дітей.
продукту:кількість закладів освіти, на базі яких буде проведено літній відпочинок,од. ЗЗСО
 
16
 
ЗЗСО
 
16
 
ЗЗСО
 
16
 
ЗДО
 
16
ЗДО
 
16
ЗДО
 
16
ефективності:середні витрати на одну дитину вдень
тис.грн
ЗЗСО
 
0,05
ЗЗСО
 
0,06
ЗЗСО
 
0,07
ЗДО
 
0,07
ЗДО
 
0,08
ЗДО
0,09
якості:кількість дітей, які охоплені відпочинком,% ЗЗСО
550
ЗЗСО
570
ЗЗСО
590
ЗДО
610
ЗДО
570
ЗДО
542
8.4 Підтримка закладів освіти під час організації літнього відпочинку 8.4.1.Зміцнення матеріально-технічної бази закладів шляхом придбання обладнання для активного відпочинку дітей в літній період. 2023-2025   Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
336,0
2023 –112,0
2024-112,0
2025-112,0
 
продукту:кількісні закладів, для яких придбано обладнання,од.  
 
32
 
 
32
 
 
32
ефективності:сер сере витрати на зміцнення матеріально-технічної бази одного закладу,тис.грн  
 
 
3,5
 
 
 
3,5
 
 
 
3,5
8.4.2. Забезпечити виконання вимог планів-завдань  санітарно-епідеміологічної служби,  спрямованих на
поліпшення життєво важливих складових функціонування закладів відпочинку.
2023-2025   Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством усього:
36,0 у т.ч.
2023 – 9,6
2024-12,0
2025-14,4
 
продукту: кількісні закладів, для яких проведено дослідження,од.  
32
 
32
 
32
ефективності: середні витрати на проведення одного лабораторного дослідження,тис.грн  
 
0,2
 
 
0,25
 
 
0,3
якості: відсоток закладів,% 100 100 100
  Усього витрат по розділу:       Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством 14511,2
у т.ч.
2023 – 4158,2
2024-4717,6
2025-5635,4
         
  УСЬОГО ВИТРАТ ПО ПРОГРАМІ:     45072,47
2023 – 14170,87 ;
2024  -  15028,65;
                                    2025 - 15872,95
Міський  бюджет, інші кошти не заборонені законодавством