ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Прудка І.О.

Доповідач:

Прудка І.О.

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

15.04.2022

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 06
Про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки


РЕШЕТИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(двадцять перша сесія восьмого скликання)
 
РІШЕННЯ
 
29 квітня 2022 року                                                                              №       - 21-VIII
 
Про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської  територіальної громади на 2021-2023 роки
 
          Керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”,  рішенням Решетилівської міської ради від 26.01.2022 № 996-18-VIII ,,Про виконання плану роботи Решетилівської міської ради за 2021 рік та затвердження відповідного плану на 2022 рік”, Решетилівська міська рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Інформацію начальника відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету міської ради Прудкої І.О. про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки взяти до відома, додається.
2. Виконавчому комітету міської ради забезпечити подальше виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки в повному обсязі.
3. Контроль за виконанням Програми покласти на постійну комісію з питань земельних відносин, екології, житлово-комунального господарства, архітектури, інфраструктури, комунальної власності та приватизації                     (Захарченко В.Г.).
 
  
 
Міський голова                                                                          О.А. Дядюнова


ІНФОРМАЦІЯ
про хід  виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки
 
Протягом 2021 року робота щодо виконання Програми  охорони навколишнього природного середовища Решетилівської міської територіальної громади на 2021-2023 роки була спрямована на реалізацію державної політики України в галузі довкілля, забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров'я мешканців населених пунктів від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонії взаємодії суспільства і природи
  У населених пунктах Решетилівської міської територіальної громади, де загальна кількість мешканців складає – 26252 громадян, щорічно накопичується багато кубометрів твердих побутових відходів, які складуються на полігонах, які розміщені у селах Пасічники та Тутаки.
Збирання побутових відходів є одним з основних  факторів забезпечення санітарного благополуччя населених пунктів, підвідомчих територій Решетилівської міської територіальної громади і проводиться  спеціальним автотранспортом- ПП Решетилівський «Житлосервіс»  та КП «Покровське сількомунгосп» займається збором та вивозом твердих побутових відходів. На обслуговуванні ПП Решетилівський «Житлосервіс» знаходиться звалище твердих побутових відходів в с. Пасічники площею 11 га. У власності КП «Покровське сількомунгосп» знаходиться звалище твердих побутових відходів в с. Тутаки площею 6,2 га.
Накопичення побутових відходів значною мірою залежить від погодних умов, пори року, ступеня благоустрою житлових будинків, приватних домоволодінь в селах, життєвого рівня населення тощо.
Збирання побутових відходів є основним завданням санітарного очищення населених пунктів підвідомчих територій міської ради і здійснюється спеціальним автотранспортом.
Для успішної реалізації збирання побутових відходів з метою уникнення створення несанкціонованих звалищ  Решетилівською міськрадою налагоджено вивіз побутових відходів від сільського населення. Для цього сміттєвозами відповідно до графіку систематично здійснюється збирання та вивіз побутових відходів. Систематично міською радою проводиться вивезення побутових відходів із вулиць міста та сіл, лісосмуг, кварталів, скверів, парків, кладовищ та інших територій громади.
На вивіз та захоронення твердих побутових відходів  в цілому за 2021 рік сплачено 72 тис. 500грн.
На сьогоднішній день актуальне питання постає по роздільному зборі ТПВ. Важливим залишається питання щодо свідомості жителів нашої територіальної громади , адже де не смітять - там чисто.
Окремою складовою охорони, збереження рослинних ресурсів є заходи із озеленення населених пунктів міської ради, виконання фітосанітарних заходів із боротьби з поширенням шкідливих видів рослин. Так міською радою проводиться скошування обочини доріг від забур’янення.  На сьогоднішній день, дуже великою проблемою є питання із найбільш небезпечною для здоров’я людини рослиною аброзією полинолистою. Найбільш ефективне багаторазове скошування – не менше, ніж 3-5 раз за сезон. Але воно потребує значно більших трудових витрат. Тому було придбано речовину «АМБРОСТОП», та проведено обробку ділянок з амброзією полинолистою. В результаті обробки рослина загинула, залишивши інші рослини неушкодженими.
 У сучасних умовах, високих темпів розвитку проходить постійне забруднення навколишнього середовища (повітряного простору, води, грунту), що створює малосприятливі умови для життєдіяльності людини.
Внаслідок глобального забруднення атмосферного повітря, нагальною проблемою стає озеленення територій.
Решетилівська міська рада активно проводить озеленення території громади. Адже зелені насадження є найважливішою екологічною складовою середовища, що суттєво впливає на стан навколишнього природного середовища. А відповідно і на здоров'я людей, адже знешкоджує шкідливі речовини.
Створення міні-парку у центрі с. Пасічники та павлонієва алея біля стадіону в центрі   с-ща Покровське це розпланована, озеленена й упорядкована територія, яка сприятиме екологічному вихованню мешканців та шанобливому ставленню до природи, де у людей не виникатиме бажання смітити. Для створення парків та озеленення території громади виділено 180 тис. грн. Проведено ладшафтний дизайн.
Протягом останніх років проведенно роботу по розчисці і збільшенню водності р. Вільхова- Говтва що дещо поліпшило загальний стан річок. Також у 2021 році на роботи по капітальному будівництву «Розчистка ділянки                       р. Грузька Говтва біля с. Прокопівка, де на ці цілі використано 26 тис. 420 грн. з місцевого бюджету.
Робота проводиться але питання залишається актуальним, тому продовжується робота за робочим проектом  «Розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки річки Говтва з влаштування водойми в Решетилівському районі Полтавської області». Проведення заходів із захисту від підтоплення і затоплення територій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів,  берегоукріплювальних, протизсувних, протиобвальних споруд.
З метою встановлення технічних параметрів водного об’єкта, гідрологічних характеристик річки (водотоку), регламентації експлуатаційної діяльності на водосховищах, ставках та озерах, надійності функціонування споруд і для підвищення ефективності їх використання, відповідно до Порядку розроблення паспорта водного об’єкта затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013 № 99, проводиться паспортизація водних об’єктів.
Метою паспортизації є  упорядкування використання водних об’єктів, охорона їх від забруднення, засмічення та вичерпання, запобігання шкідливим діям вод та ліквідація їх наслідків, поліпшення стану водних об’єктів.
Рішенням 15 сесії восьмого скликання Решетилівської міської ради від 3011.2021 року № 800-15-VIII «Про внесення змін до показників бюджету міської територіальної громади на 2021 рік» виділено кошти в сумі 49 тис. грн. на роботи по виготовленню паспорта водного об’єкта (ставка) орієнтовною площею 16,0000 га для водогосподарських потреб, який знаходиться в Полтавському районі Полтавської області, в с. Піщане на території  Решетилівської міської територіальної громади.
 На виконання лабораторних досліджень якості поверхневих вод та визначення якості ґрунту, вищезазначених водних об’єктів, виділено 24 тис.          800 грн. з місцевого бюджету.
Отже, мета Програми полягає в досягненні ресурсно-екологічної безпеки та раціоналізації природокористування, охорони навколишнього природного середовища на підвідомчих територіях міської ради, забезпеченні конституційних прав громадян на сприятливе навколишнє середовище, створенні передумов переходу до сталого розвитку останніх.
Програма спрямована на запобігання забруднення довкілля і зменшення його шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей, раціональне використання природних ресурсів, розширення, відтворення та збереження територій і об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційних, водних та інших природних комплексів і унікальних територій, формування на їх основі регіональної екологічної мережі, дотримання екологічної безпеки на території селищної ради, створення умов для переходу до сталого розвитку підвідомчих територій міської ради.
Враховуючи реальний стан довкілля, який сформувався на території громади, основними завданнями Програми  та пріоритетними напрямками екологічної політики є:
          1. Охорона і раціональне використання водних ресурсів:
          - розчистка та поліпшення екологічного стану ділянки р. Говтва біля села Шкурупії Решетилівського району Полтавської області;
          - розчистка річок громади та поглиблення їх русел, розчистка ставків.
Проведення робіт по зарибленню річок громади мальком (білий амур, товстолобик, короп, карась);
          - санітарна очистка та благоустрій прибережних смуг річок на території громади;
          - проведення  обстеження  та очистки дна водойм, що знаходяться на території Решетилівської міської ради.
          2.  Поводження з побутовими відходами;
          - виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції існуючого полігону твердих побутових відходів  за межами села Пасічники Решетилівського району;
         - наведення належного санітарного стану по населених пунктах громади та облаштування полігону ТПВ (МВВ) в селі Пасічники та селі Тутаки;
         - роздільний збір твердих побутових відходів;
         - облаштування контейнерних майданчиків та встановлення контейнерів;
         - маркування контейнерів по виду ТПВ;
         - проведення заходів по збиранню та перевезенню визначених видів небезпечних побутових відходів (відпрацьованих люмінесцентних ламп, ртутних термометрів; відпрацьованих, зіпсованих елементів живлення (батарейок),  вихідною напругою до 9 вольт)) для подальшої організації здійснення операцій у сфері поводження з відходами суб’єктами господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами;
         - виявлення та ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території громади;
         - проведення «чистих четвергів» та місячників з благоустрою (придбання фарби, вапна, цементу, щебеню, пального та господарського інвентарю, косарок, пилок, відер,щіток, допоміжного інвентарю та інше).
          3. Охорона і раціональне використання природних рослинних ресурсів.
          - проведення робіт по боротьбі із карантинними бур’янами, придбання хім.засобів;
          - збільшення «зелених» зон на території шляхом висадження: малих лісів, вічнозелених дерев, кущів;
Програма спрямована на запобігання забруднення довкілля і зменшення
його шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей, раціональне використання природних ресурсів, розширення, відтворення та
збереження територій і об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційних,
водних та інших природних комплексів і унікальних територій, формування на їх основі регіональної екологічної мережі, дотримання екологічної безпеки на території селищної ради, створення умов для переходу до сталого розвитку підвідомчих територій громади.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, обласного бюджету, державного бюджету, в т.ч. фондів охорони навколишнього природного середовища, кошти підприємств, організацій, установ, інші залучені кошти не заборонені законом.
 
 
  
Начальник відділу земельних ресурсів та
                                                           охорони навколишнього середовища                                               І.О. Прудка