ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Яресько Н.В.

Доповідач:

Яресько Н.В.

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

18.09.2025

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 21
Про Прогноз бюджету Решетилівської міської територіальної громадина 2026 - 2028 роки

РЕШЕТИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(шістдесят перша сесія восьмого скликання)
 
РІШЕННЯ
 
19 вересня 2025 року              м. Решетилівка                           №  -61-VIIІ
 
Про Прогноз бюджету Решетилівської
міської територіальної громади
на 2026 - 2028 роки
1651500000
(код бюджету)
 
Відповідно до пункту 23 частини 1 статті 26, статей 28, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 751 та 75 2 Бюджетного кодексу України, Решетилівська міська рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Прогноз бюджету Решетилівської міської територіальної громади на 2026-2028 роки, що додається.
2.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, цін, розвитку підприємництва (Оренбургська Ольга).
 
 
 
 
Міський голова                                  Оксана ДЯДЮНОВА





Додаток
до рішення міської ради
19 вересня 2025 року №
 
Прогноз
 
бюджету Решетилівської міської територіальної громади
(найменування бюджету адміністративно- територіальної одиниці)
 
на 2026 - 2028 роки
(середньостроковий період)
 
(16515000000)
(код бюджету)
 
І. Загальна частина
 
Прогноз бюджету Решетилівської міської територіальної громади  на 2026 - 2028 роки (далі – Прогноз) – це стратегічний документ планування показників бюджету Решетилівської міської територіальної громади (далі –  бюджет РМТГ), який є основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік і визначає основні напрями дій у середньостроковій перспективі, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей.
Прогноз розроблено відповідно до статті 751,752 Бюджетного кодексу України, підпункту 1 пункту а статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2025р. № 774 «Про схвалення бюджетної декларації на 2026-2028 роки», наказів Міністерства фінансів України від 23.05.2025р. № 271 «Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні», від 02.06.2021р. № 314 «Про затвердження типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання», Стратегія розвитку Решетилівської міської територіальної громади до 2027 року,  листа Міністерства фінансів України від 09.07.2025 року № 05120-08-6/19235 «Щодо особливостей середньострокового бюджетного планування та складання розрахунків до прогнозів місцевих бюджетів», бюджетних пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів на 2026-2028 роки.
Прогноз сформовано  як дієвий механізм управління бюджетним процесом з метою встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку громади  та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики, досягнення економічної і соціальної ефективності політики місцевого розвитку, визначення довгострокових інвестиційних програм, досягнення організаційної чіткості і ефективності виконання задач, поставлених перед територіальною громадою.
В умовах тривалих бойових дій значно зростають видатки на підтримку військових формувань та заходи з обороноздатності; будівництво укриттів; відновлення пошкодженої, внаслідок ворожих атак інфраструктури та житлового фонду; підтримку ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;  підтримку внутрішньо переміщених осіб; впровадження нових, актуальних на даний час видів соціальних послуг.
На тлі реформування системи управління публічними інвестиціями обсяги капітальних видатків плануються також для реалізації публічних інвестиційних проєктів і програм публічних інвестицій відповідно до пріоритезованого переліку, який затверджується інвестиційною радою.  
Прогноз базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
Мета Прогнозу полягає у формуванні послідовної та передбачуваної бюджетної політики на рівні громади шляхом створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету в середньостроковій перспективі.
На середньострокову перспективу основними завданнями бюджетної політики є:
концентрація ресурсів бюджету РМТГ на виконанні пріоритетних цілей і завдань, спрямованих на відновлення і соціально-економічний розвиток територіальної громади;
забезпечення проактивного механізму управління бюджетними коштами, підвищення ефективності управління бюджетними коштами, що забезпечить вчасне прийняття виважених рішень;
застосування дієвих методів економії бюджетних коштів;
забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ та виконання заходів, передбачених цільовими бюджетними програмами;
вжиття дієвих заходів щодо трансформування мережі бюджетних установ в установи нового типу, які спроможні надавати якісні послуги на рівні європейських стандартів;
запровадження ефективних заходів з енергозбереження в бюджетних установах і закладах;
визначення та виконання завдань соціально-економічного розвитку територіальної громади з врахуванням їх пріоритетності;
дотримання принципу забезпечення рівних гендерних прав і можливостей під час розподілу видатків головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними програмами;
удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах;
підтримка структурних реформ в реальному секторі економіки;
створення реального підґрунтя для виконання місцевими органами влади своїх повноважень в частині надання якісних публічних послуг та ефективного функціонування бюджетної системи;
залучення інвестицій в економіку Решетилівської міської територіальної громади.
 На середньострокову перспективу основними цілями та очікуваними результатами, яких планується досягти в рамках виконання завдань Прогнозу, є:
-  забезпечення надходжень до бюджету РМТГ з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками; 
- підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами шляхом використання елементів програмно-цільового методу планування і виконання місцевих бюджетів;
- забезпечення фінансових пропорцій згідно з планом економічного і соціального розвитку територіальної громади;
- створення ефективної мережі бюджетних установ територіальної громади;
- розширення видів соціальних послуг населенню та підвищення їх якості;
- справедливий розподіл бюджетних коштів з урахуванням гендерних аспектів (особливостей умов життя та потреб жінок, чоловіків та/або їх груп) та їх врахування під час планування і виконання бюджетних програм;
- стимулювання інвестиційної складової бюджету територіальної громади;
- створення комфортних умов проживання в громаді.
Прогноз розрахований в умовах максимальної невизначеності, спричиненої активними бойовими діями, постійними змінами як зовнішніх, так і внутрішніх факторів впливу, невизначеності щодо подальшого розвитку безпекової ситуації, пришвидшення інфляційних процесів, динаміки міграційних процесів тощо.
Але незважаючи на умови максимальної невизначеності, трирічне планування сприяє більш ефективному розподілу ресурсів і підвищенню прозорості бюджетного процесу. Окрім того, його результати будуть корисними після стабілізації економічної ситуації, що буде особливо актуальним після завершення активних бойових дій.
Однак, існують ризики, які можуть вплинути на реалізацію цього Прогнозу. Можливими ризиками невиконання прогнозних показників є:

- тривалість і інтенсивність бойових дій;
- зміни в економічному середовищі викликані повномасштабним вторгненням російської федерації;
- міграція трудових ресурсів за кордон та за межі територіальної громади;
- погіршення демографічної ситуації;
- пришвидшення інфляційних процесів;
-  зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв більшими темпами, ніж враховано в Прогнозі;
- погіршення результатів діяльності суб’єктів господарювання, що може    призвести до зменшення надходжень до бюджету податку на доходи фізичних  осіб, податку на прибуток;
- виникнення обставин непереборної сили природного, епідеміологічного,
політичного, соціального характеру тощо та прийняття органами влади рішень щодо введення заборон та обмежень, які унеможливлюють виконання суб’єктами господарювання договірних зобов’язань або є підставою для їх звільнення від податкових зобов’язань;
- зміни в податковому законодавстві стосовно надходжень до місцевих бюджетів в сторону їх скорочення.
 Ці ризики можуть суттєво вплинути на досягнення визначених у Прогнозі цілей і загалом мати негативний вплив на соціально-економічне становище територіальної громади, тому даний Прогноз може бути скоригований як у бік поліпшення, так і в бік погіршення відповідно до зміни військової, політичної та економічної ситуації й можливої реалізації ризиків.
Максимальна невизначеність триває, тож треба бути готовими коригувати Прогноз відповідно до зміни військової та політичної ситуації й можливої реалізації ризиків.
 
ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку
 
Під час розроблення Прогнозу враховано основні прогнозні  макропоказники економічного і соціального розвитку України та стан економічного та соціального розвитку територіальної громади в поточному році та на 2026-2028 роки.
Економічний і соціальний розвиток Решетилівської міської територіальної громади Полтавського району розроблений на основі аналізу поточної ситуації в господарському комплексі громади та прогнозів і пропозицій установ, виходячи із загальної соціально-економічної ситуації, що склалася в Україні та на території громади, з урахуванням можливостей та місцевих ресурсів, відповідно до пріоритетних напрямків розвитку населених пунктів території.
Основною метою соціально-економічного розвитку громади є створення умов для подальшого економічного зростання, наповнення місцевого бюджету коштами, покращення на цій основі бюджетного фінансування установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту та поліпшення якості проживання населення на території громади.
Основною метою діяльності у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку громади та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
На території центральної садиби громади – міста Решетилівка – добре розвинена мережа торгівельних закладів, аптек, закладів громадського харчування, сфери надання послуг (поштові оператори національного значення: 2 стаціонарних відділення та 5 пересувних відділень ПАТ «Укрпошта», 10 відділень та 2 поштомати ТОВ «Нова пошта»), СТО, стоматологічні, косметичні послуги, перукарні), АЗС, банків.
В сільській місцевості мережа послуг не налагоджена належним чином на потреби споживачів. Поліпшення стану роздрібної торгівельної мережі є актуальною справою для більшості аспектів життя регіону.
На території Решетилівської міської територіальної громади знаходиться 171 заклад торгівлі, з них 88 здійснюють продаж непродовольчих товарів,    42 − продовольчих товарів, 19 − змішаних товарів, 11 аптек, 17 закладів громадського харчування, 4 готелі та 1 хостел. Побутові послуги населенню надають 32 закладів побутового обслуговування, а саме: перукарські, послуги з пошиття та ремонту одягу, пошиття та ремонту взуття, продажу та ремонту побутової техніки, комп’ютерної та оргтехніки, ремонту автомобілів. Також на території громади функціонують 7 автозаправних станцій. Більшість із перерахованих об’єктів розташовані в місті Решетилівка та прилеглих населених пунктах.
Для збереження позитивної динаміки розвитку споживчого ринку, зокрема, забезпечення зростання обсягів обороту роздрібної торгівлі, потрібно збільшити на споживчому ринку територіальної громади частки конкурентоспроможної продукції місцевих виробників за доступними для споживачів цінами. Також варто відмітити, що існує незадоволений внутрішній попит на ряд товарів і послуг. За необхідними товарами і послугами мешканці громади їдуть до Решетилівки чи до обласного центру – в Полтаву, або користуються інтернет-магазинами.
Серед основних чинників, які негативно впливають на наповнення бюджету є:
 - приховування реальної заробітної плати суб’єктами підприємницької діяльності та легалізація робочих місць;
- приховування приватними підприємцями кількості продажу товарів, у тому числі – акцизних товарів, мінімізація та дроблення діяльності;
- використання земель без оформлення договорів оренди та проведення річного декларування.
 
Одним з основних макропоказників економічного і соціального розвитку громади є фонд оплати праці та середньооблікова чисельність штатних працівників, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника.
    Цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку громади на середньостроковий період спрямовані на розвиток економіки, наповнення бюджету.
          При формуванні показників бюджету на 2026-2028 роки враховано відповідно до Бюджетної декларації збільшення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб та посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду:
- мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2026 року встановлюється в обсязі 8688 грн. (темпи росту на 8,6% до 2025 року), з 01.01.2027 року в обсязі 9374 грн. (темпи росту на 7,9% до 2026 року);  на 01.01.2028 року  – 10059 грн.( темпи росту на 7,3% до 2027 року);
- прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2026 року встановлюється в обсязі 3171 грн. (темпи росту на 4,7% до 2025 року); на 01.01.2027 року в обсязі 3358 грн. (темпи росту на 5,9% до 2026 року);  на 01.01.2028 року  – 3536 грн. (темпи росту на 5,3% до 2027 року);
- розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду встановлюється станом на 01.01.2026 року в обсязі 3470 грн. (ріст на 8,6% до 2025 року), з 01.01.2027 року – 3744 грн. (ріст на 7,9% до 2026 року);  на 01.01.2028 року – 4018 грн. ( ріст на 7,3% до 2027 року).
 
Бюджетною декларацією визначено основні макропоказники економічного і соціального розвитку України  у 2026 – 2028 роках
Назва 2026 рік 2027 рік 2028 рік
Прогноз
Валовий внутрішній продукт: у відсотках до попереднього року 4,5 5,0 5,7
Індекс споживчих цін (ІСЦ): у середньому до попереднього року, відсотки 109,7 107,1 105,6
Індекс споживчих цін (ІСЦ): грудень до грудня попереднього року, відсотки 108,6 105,9 105,3
Індекс цін виробників (ІЦВ): грудень до грудня попереднього року, відсотки 111,3 109,4 107,9
Обмінний курс гривні до долара США, гривень за долар США на кінець періоду 44,8 45,3 45,8
Обмінний курс гривні до долара США, гривень за долар США в середньому за період 44,7 45,2 45,6
 
 
ІІІ. Загальні показники бюджету
 
        Обсяг доходів бюджету територіальної громади прогнозується на:

- 2026 рік  –  470 798 270 грн., у тому числі доходи загального фонду – 469 538 270 грн., ріст 16,1%;
- 2027 рік – 518  429 053 грн. ( ріст до 2026 року 46 630 7830 грн. (10,7%)), у тому числі доходи загального фонду – 517 169 053 грн., ріст 10,1%;
- 2028 рік  –547 990 953 грн. ( ріст до 2027 року  29 561 900 грн. (5,7%)), у тому числі доходи загального фонду – 546 730 953 грн., ріст 5,7%.
        Обсяг видатків бюджету територіальної громади прогнозується на:

- 2026 рік – 461 643 870  грн. , у тому числі видатки загального фонду – 460 383 870 грн.;
- 2027 рік – 507 929 053 грн. ( ріст до 2026 року 46 285 183 грн. (10%)), у тому числі видатки загального фонду – 506 669 053 грн.;
- 2028 рік – 535 490 953 грн. ( ріст до 2027 року  27 531 900 грн.  (5,4%)), у тому числі видатки загального фонду – 534 230 953 грн.
 
ІV. Показники доходів бюджету
 
        При розрахунку прогнозу доходів бюджету Решетилівської міської територіальної  громади на 2026-2028 роки враховано основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку України, норми податкового та бюджетного законодавства.
        Пріоритетні завдання, які необхідно здійснити в рамках реалізації бюджетної політики при наповненні бюджету громади:
- забезпечення дотримання принципів державної регуляторної політики, зокрема прозорості та врахування громадської думки, під час підготовки, прийняття і перегляду рішень про місцеві податки та збори;
- забезпечення проведення масово-роз’яснювальної роботи серед населення через засоби масової інформації щодо соціального значення легалізації праці та заробітної плати, обов’язкового декларування доходів та сплати податків. 
    При середньостроковому плануванні на 2026-2028 роки бюджету в дохідній частині враховувалися фактори впливу на збільшення/зменшення надходжень платежів до бюджету:
- ріст середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника;
- ріст фонду оплати праці працівників (штатних), зайнятих економічною діяльністю;
- ріст мінімальної заробітної плати.
        Прогноз доходів місцевого бюджету на 2026-2028 роки враховує стабільність податково-бюджетної системи, зростання надходжень до бюджету громади та підвищення життєвого рівня населення громади.
        Бюджетна політика спрямована на удосконалення інструментів бюджетного планування, зміцнення фінансової спроможності місцевого бюджету шляхом забезпечення надходжень до бюджету громади з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками, підвищення ефективності та результативності використання бюджетних ресурсів.
        При формуванні дохідної частини місцевого бюджету були враховані уточнені планові показники на 2025 рік та прогнозні показники на 2026-2028роки.
        Обсяг доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2026 рік розрахований у сумі 370 000 000 гривень, що на 30 000 000 гривень більше порівняно з планом 2025 року. До спеціального фонду у 2026 році прогнозується отримати 1 260 000 гривень, в тому числі власних надходжень бюджетних установ 1 160 000 гривень.
        Обсяг доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2027 рік розрахований у сумі 411 056 200 гривень, що на 39 796 200 гривень більше порівняно з 2026 роком. До спеціального фонду у 2027 році прогнозується отримати 1 260 000 гривень, в тому числі власних надходжень бюджетних установ 1 160 000 гривень.
        Обсяг доходів загального фонду місцевого бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2028 рік розрахований у сумі 432 783 000 гривень, що на 21 726 800 гривень більше порівняно з 2027 роком. До спеціального фонду у 2028 році прогнозується отримати 1 260 000 гривень, в тому числі власних надходжень бюджетних установ 1 160 000 гривень.
        Доходи загального фонду бюджету територіальної громади сформовані у відповідності зі ст. 64 Бюджетного кодексу за рахунок:
1) 64 відсотків податку та збору на доходи фізичних осіб, що справляється на території громади, який визначений в обсязі:  2026 рік – 232 280 000 грн.; 2027 рік – 249 460 000 грн.; 2028 рік – 260 100 000 грн., що становить близько 62,8 %  від прогнозних показників  доходів загального фонду 2026-2028 років. Прогноз надходжень податку на доходи фізичних осіб розрахований з урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці найманих працівників, підвищення розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, рівня середньої заробітної плати, діючої ставки оподаткування доходів фізичних осіб.
2) податку на майно:  2026 рік – 57 320 000 грн.; 2027 рік – 65 050 000 грн.; 2028 рік – 69 151 000 грн., доля якого у надходженнях податків та зборів бюджету становить на рівні 15.5%, у тому числі:

- плата за землю : 2026 рік – 43 850 000 грн.; 2027 рік – 49 600 000 грн.; 2028 рік – 51 880 000 грн.     
-   податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: 2026 рік – 4 970 500 грн.; 2027 рік – 5 200 500 грн.; 2028рік – 5 921 000 грн.6
3) єдиного податку: 2026 рік – 48 000 000 грн.; 2027 рік – 56 100 000 грн.; 2028 рік – 59 706 000 грн., частка даного податку у загальному обсязі надходжень до бюджету дорівнює 12,9%.
        Місцеві податки (плата за землю, податок на нерухоме майно, єдиний податок) – прогнозувалися з урахуванням діючих на території громади ставок податків, прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, індексів споживчих цін.
4) акцизного податку: 2026 рік – 27 100 000 грн.; 2027 рік – 33 000 000 грн.; 2028 рік – 36 200 000 грн., відсоток у прогнозованих надходженнях  до бюджету  становить на рівні 7,3% і складається з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами (тютюн та алкоголь) та зарахування частини (13,44 відсотка) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджету громади з Державного бюджету;
        Доходи спеціального фонду бюджету територіальної громади прогнозується  в  сумі  за  роками: 2026 рік – 1 260 000 грн., 2027 рік – 1 260 000 грн., 2028 рік – 1 260 000 грн. та сформовані у відповідності зі ст. 691  Бюджетного кодексу. Джерелами формування спеціального фонду є неподаткові надходження, в тому числі власні надходження бюджетних установ.
        Індикативні показники доходів бюджету Решетилівської міської територіальної громади на 2026 - 2028 роки наведено у додатку 2 до Прогнозу.
 
 
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого міською територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій
 
Показники фінансування бюджету Решетилівської міської територіальної громади відображено відповідно до ст. 72  Бюджетного кодексу України та наведено у додатку 3 до Прогнозу.
        Показники місцевого боргу відсутні. Відповідно додаток 4 до Прогнозу відсутній.
        Показники гарантованого Решетилівською міською  територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій відсутні. Відповідно додаток 5 до Прогнозу відсутній.
          Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків на  2026 – 2028 роки відсутні. Відповідно додаток 8 до Прогнозу відсутній.
 
VІ. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
 
      Під час формування видаткової частини місцевого бюджету у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей дохідної частини бюджету територіальної громади, спрямовуючи кошти на заходи відповідно до їх пріоритетності та актуальності, а також з урахуванням ефективності їх використання та економії коштів. В першу чергу в них враховані вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, на проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, а також виконання в межах фінансових можливостей місцевих програм.
        Граничні показники видатків та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів на 2026 - 2028 роки наведено у додатку 6 до Прогнозу.
        Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування на 2026- 2028 роки наведено у додатку 7 до Прогнозу.
 
Державне управління
         Пріоритетними завданнями Виконавчого комітету міської ради є належне фінансове забезпечення функціонування місцевого самоврядування для здійснення ними повноважень, визначених Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими нормативно-правовими актами. У 2026 та 2027-2028 роках передбачається досягнення цілей щодо:
- забезпечення прозорості, відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки;
- впровадження сучасних інформаційних технологій в діяльності місцевого самоврядування;
- забезпечення повноцінного виконання повноважень Решетилівської міської ради згідно з чинним законодавством;
- подальший розвиток створеної прозорої системи в прийнятті рішень органами місцевого самоврядування;
- закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління;
-         створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень;
Досягнення цілей здійснюватиметься з урахуванням найкращої практики гендерної політики, антикорупційної політики, посилення кадрового потенціалу, підвищення прозорості та справедливості заробітної плати.
Так, на 2026 рік у Прогнозі передбачено видатки на галузь «Державне управління» в обсязі 72 638 803 грн., на 2027 рік – 72 848 707 грн., на 2028 рік – 73 095 082 грн. 
 
Освіта
Забезпечення досягнення цілей державної політики у сфері освіти здійснює відділ освіти Решетилівської міської ради. У середньостроковій перспективі буде продовжено здійснення заходів для забезпечення якісної, сучасної, та доступної освіти шляхом реалізації таких заходів:
     - забезпечення продовження реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”;
- створення умов для надання якісних освітніх послуг, зокрема шляхом упорядкування мережі малокомплектних шкіл;
- забезпечення закладів загальної середньої освіти сучасним навчальним обладнанням та оновлення матеріально – технічної бази;
- підтримка обдарованих дітей та талановитої молоді в системі позашкільної освіти;
- надання якісної освіти школою мистецтв, удосконалення розрахунку плати за навчання з метою раціонального та ефективного використання бюджетних ресурсів;
- організація підвозу дітей до загальноосвітніх закладів, придбання шкільних автобусів;
- подальше створення умов для дітей з особливими освітніми потребами;
- створення умов для надання якісної дошкільної освіти;
- охоплення дошкільною освітою всіх дітей віком від 0 до 6 років.
        У Прогнозі бюджету громади на утримання закладів дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної освіти та інших установ прогнозовані видатки становитимуть: на 2026 рік – 224 672 924 грн., на 2027 рік – 241 054 272 грн., на 2028 рік – 257 901 321 грн.
 
Охорона здоров’я
Охорона здоров’я на території Решетилівської громади представлена системою первинної медико-санітарної допомоги КНП „Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської міської ради Полтавської області” (Центр ПМСД), та закладом вторинної медицини КНП „Решетилівська центральна лікарня Решетилівської міської ради Полтавської області”, що рівномірно розміщені по громаді.
Основними напрямками діяльності закладів є забезпечення населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною медико-санітарною допомогою, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, патологічних та фізіологічних станів, забезпечення профілактичних заходів щодо запобігання захворюваності та інвалідності населення, забезпечення визначених контингентів населення пільговим лікуванням, скерування, відповідно до медичних показань, пацієнта для надання йому спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги, надання невідкладної медичної допомоги, надання кваліфікованої вторинної спеціалізованої стаціонарної та амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню громади.
        Покращення стану здоров’я населення шляхом забезпечення доступу до основних медичних послуг є важливим напрямом реалізації цілей у галузі охорони здоров’я. Виконавчим комітетом Решетилівської міської ради за фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я у середньостроковій перспективі передбачається здійснити такі заходи:

- підвищення якості надання первинної медичної допомоги;
- підвищення якості надання вторинної медичної допомоги;
- удосконалення системи пільгового забезпечення населення медичними послугами;
- здійснення поступового переходу до розподілу коштів у галузі охорони здоров’я за принципом оплати надання послуг, а не за принципом утримання медичних закладів;
- забезпечення виконання міських програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я.
На фінансову підтримку комунальних підприємств у Прогнозі бюджету прогнозуються видатки у обсязі: на 2026 рік – 11 665 240 грн., на 2027 рік – 17 296 440 грн., на 2028 рік – 15 843 440 грн.
 
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Соціальне забезпечення – одна з головних функцій Решетилівської міської ради, яка здійснюється на користь непрацездатних громадян, громадян, які перебувають на довготривалому та дороговартісному лікуванні, громадян похилого віку, малозабезпечених, багатодітних, осіб з інвалідністю, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасників АТО/ООС, членів їх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО/ООС та інших громадян, потребуючих допомоги.
            Досягнення цілей державної політики у даній галузі є підвищення ефективності управління бюджетними коштами на підтримку соціально вразливих верств населення, подальше удосконалення сфери надання соціальних послуг та соціального захисту:
- інформування населення про наявні соціальні послуги;
- створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді;
- попередження та протидія насильству в сім’ї;
- забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків;
- укріплення сім’ї;
- всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя, підвищення рівня економічної активності та самостійності сімей, оптимізація їх соціального захисту, передусім тих, хто має дітей;
- забезпечення захищеності інвалідів, сімей з дітьми, інших незахищених верств населення;
- підвищення якості надання  соціальних послуг особам похилого віку, охоплення соціальними послугами всіх людей, які не здатні до самообслуговування та потребують допомоги.
Соціальна підтримка ветеранів Систему соціальної підтримки ветеранів, їхніх сімей та сімей загиблих буде сформовано відповідно до нової державної ветеранської політики, щоб перейти від пільгового пожиттєвого забезпечення до стимулювання самореалізації в цивільному житті.
      Завданнями на 2026—2028 роки є:
      реінтеграція ветеранів війни в суспільство шляхом запровадження системи повернення з військової служби до цивільного життя, надання їм послуг у межах системи такого повернення з урахуванням наявних механізмів надання таких послуг;   
 забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, зокрема у системі повернення з військової служби до цивільного життя, сприяння територіальній доступності та функціонуванню ветеранських просторів;
комплексна реабілітація ветеранів війни та членів їх сімей, зокрема шляхом надання медичних послуг, послуг з психологічної допомоги, фізкультурно-спортивної реабілітації, розвитку спорту ветеранів війни; 
 підтримка зайнятості, розвиток спорту ветеранів та вшанування пам’яті загиблих Захисників України; 
популяризація та забезпечення формування позитивного образу ветерана війни, героїзація ветеранів війни у суспільстві;
створення безбар’єрного простору для ветеранів з інвалідністю;
вшанування пам’яті загиблих Захисників та Захисниць України, зокрема шляхом почесного поховання на міських кладовищах.
У Прогнозі бюджету громади на досягнення вищевказаних цілей, прогнозовані видатки становитимуть: на 2026 рік – 31 541 560 грн., на 2027 рік – 38 719 522 грн., на 2028 рік – 38 730 273 грн.
 
Культура і мистецтво
         Пріоритетами розвитку галузі на 2026-2028 роки є формування культурного середовища суспільства, створення умов для творчої самореалізації громадян, збереження культурно–духовної спадщини, а саме:
- розвиток бібліотечної справи;
- комплектування бібліотек новою літературою та періодичними виданнями;
- популяризація народної творчості та проведення культурно-мистецьких заходів;
- підтримка клубних закладів;
- розвиток та підтримка музею;
- створення умов для туристичної привабливості об’єктів культурної спадщини, заохочення населення до внутрішнього туризму;
- упорядкування кількості установ культури та їх штатної чисельності.
У Прогнозі на середньострокову перспективу прогнозні видатки на галузь становитимуть: на 2026  рік – 26 341 082 грн., на 2027 рік –  26 341 082 грн., на 2028 рік – 28 261 082 грн.
 
Фізична культура і спорт
З метою розвитку та підтримки спортивно-фізичного потенціалу мешканців ОТГ проводиться широка пропаганда фізичної культури та спорту як фактору зміцнення здоров’я, фізичного і духовного загартовування людини.
Позашкільну спортивну освіту забезпечують 2 заклади, в яких виховується 343дітей: Дитячо-юнацька спортивна школа та Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.
У ДЮСШ навчається 254 вихованців, функціонують такі секції: боксу, футболу, волейболу, греко-римської боротьби, настільного тенісу, пауерліфтингу. Рівень спортивної майстерності щорічно зростає. За рік спортсмени брали участь у змаганнях, турнірах, спартакіадах, чемпіонатах різного рівня.
У центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді функціонує 2 гуртки: скалолазіння і спортивне орієнтування, в яких навчається 50 учнів. Молодь активно приймала участь змаганнях зі спортивного орієнтування, як масштабу ОТГ, так і обласного рівня.
З метою створення умов для забезпечення оптимальної рухової активності населення реалізовується Програма фінансової підтримки громадської організації „Волейбольний клуб „Решетилівка” ”.
            Пріоритетом є розвиток фізичної культури і спорту серед населення, всебічне фізичне виховання та становлення здорової нації.
            У 2026-2028 роках передбачається здійснити такі заходи:
-         підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та масовим спортом, зміцнення здоров’я громадян;
-         розвиток мережі спортивної інфраструктури, забезпечення умов функціонування сучасних спортивних споруд;
-         сприяння розвитку видів спорту, удосконалення і поліпшення системи підготовки та участі спортсменів громади у змаганнях.
У прогнозі місцевого бюджету передбачається на 2026 рік видатки у обсязі – 7 787 295 грн., на 2027 рік – 8 041 721 грн., на 2028 рік – 8 323 790 грн.
 
Житлово – комунальне господарство
            Основною ціллю у галузі  житлово-комунального господарства на прогнозний період є підвищення якості надання житлово – комунальних послуг населенню.
        Прогнозом бюджету  на 2026-2028 роки передбачається спрямувати кошти на утримання в належному стані території громади шляхом надання якісних послуг з благоустрою населених пунктів.
            Планується здійснити наступні заходи:
-         реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства;
-         забезпечення ефективного управління об’єктами комунальної власності;
-         виконання заходів з енергозбереження при зовнішньому освітленні населених пунктів громади;
-         забезпечення проведення ремонтів дорожнього покриття вулиць, провулків, тротуарів у населених пунктах;
-         розширення та створення нових  зелених зон у місцях відпочинку населення;
-         забезпечення безперебійного вивезення твердих побутових відходів;
На досягнення вищенаведених цілей у середньостроковому періоді прогнозується спрямувати  наступні  обсяги  видатків:  на 2026 рік  –31 385 514 грн., на 2027 рік – 35 385 514 грн., 2028 рік – 40 385 514 грн.
 
Інша діяльність
Охорона навколишнього природного середовища
Екологічна ситуація на території об’єднаної територіальної громади характеризується стабільним рівнем техногенного навантаження, що визначається стабільністю в економіці громади та вдосконаленням механізмів регулювання в галузі охорони довкілля. Основний вплив на стан екологічної ситуації на території територіальної громади пов’язаний з діяльністю Решетилівських очисних споруд, Решетилівською філією „ФУД ДЕВЕЛОПМЕНТ”, автозаправних станцій, сільськогосподарських підприємств, фермерів, транспортно-комунікаційної сфери, та господарською діяльністю населення, що призводить до трансформації та деградації екосистем.
До заповідних територій ТГ відносяться ландшафтні заказники місцевого значення: Гарячківський ліс, Щербаки, ботанічний заказник Дубина, діяльність яких спрямована на збереження, відтворення, ефективне та раціональне використання природних комплексів і об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.
               Пріоритетними завданнями діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища є заходи із озеленення населених пунктів міської ради, виконання фітосанітарних заходів із боротьби з поширенням шкідливих видів рослин, реалізація в повній мірі заходів  місцевої  програми. Основні заходи, які планується здійснити:
-  еколого-просвітницька робота з мешканцями громади, особливо з молоддю, з метою виховання дбайливого ставлення до природи, формування екологічної культури населення;
- охорона території природно – заповідного фонду.
       
Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони
        Пріоритетними завданнями у даній сфері є проведення роз’яснювальної роботи серед населення та підприємствами, організаціями, установами щодо дотримання пожежної безпеки, забезпечення своєчасного реагування на виклики, вчасне гасіння пожеж, рятування людей місцевою пожежною командою.
 
Засоби масової інформації
          В рамках цієї галузі здійснюватимуться фінансування КП Редакція радіо "Релайф" Решетилівської міської ради. Основними завданнями на 2026-2028 роки буде:
    забезпечення прямого і зворотного зв’язку між владними структурами і населенням;
    здійснення інформативної, освітньої, культурної та розважальної функцій;
    висвітлення місцевих новин, подій, а також забезпечення доступу до інформації про роботу органів місцевого самоврядування та інших установ.
        У середньостроковому періоді прогнозується такі видатки: на 2026 рік – 4 800 000 грн., на 2027 рік – 5 800 000 грн., на 2028 рік – 5 800 000 грн.
 
Підтримка військових формувань 
Оскільки тривалість активних бойових дій передбачається як мінімум впродовж усього 2025 року, потреби у пов’язаних із війною видатках залишатимуться впродовж усього трирічного періоду. Надважливим залишається питання створення сучасних боєздатних, професійно підготовлених підрозділів Збройних сил України, які б за своєю структурою, чисельністю і забезпеченістю відповідали покладеним на них завданням та стандартам збройних сил провідних країн світу. Основою цього є належне матеріально-технічне забезпечення військових частин для виконання військового обов’язку щодо захисту держави. Тобто витрати на оборону залишатимуться пріоритетними в будь-якому сценарії. Це стратегічне завдання, як уряду, так і територіальних громад.
     Основними завданнями на 2026-2028 роки буде надання фінансової підтримки за запитами військових формувань для покращення їх матеріально-технічної бази.
 
 
VII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
          Загальний обсяг трансфертів з державного  бюджету (Освітня субвенція) складає  у 2026 році – 96 743 400  грн., 2027 році – 104 382 500 грн., 2028 році –                               112 021 600 грн.
Крім того передбачається субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції (2026 рік – 2 346 020  грн., 2027 рік – 2 531 268  грн., 2028 рік – 2 716 517 грн.); інші субвенції з місцевого бюджету (2026 рік – 448 850 грн., 2027 рік – 459 085 грн., 2028 рік – 469 836 грн.).
        Іншим бюджетам міжбюджетні трансферти (Субвенція з місцевого бюджету на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування) на середньострокову перспективу  передбачено у 2026 році – 620 000 грн., 2027 році – 620 000 грн., 2028 році – 620 000 грн.
        У процесі співпраці з іншими бюджетами у 2026 – 2028 роках передбачається здійснити заходи:
  • підтримка економічного і соціального розвитку громади з урахуванням збалансування загальнодержавних і місцевих інтересів;
  • забезпечення принципу субсидіарності при визначенні міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами;
  • зміцнення зв’язків з іншими громадами.
          Основним результатом взаємовідносин між бюджетами є підвищення фінансової спроможності місцевих бюджетів, посилення ролі місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем соціально – економічного розвитку.
            У видатковій частині передбачена реверсна дотація державному бюджету у  2026 році – 20 845 600 грн., 2027 році – 33 796 200 грн., 2028 році –                         30 230 000 грн.
          На момент складання Прогнозу надходження міжбюджетних трансфертів з інших місцевих бюджетів у 2026-2028 роках не передбачається. Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів відображені в додатку 11 до Прогнозу.
         
ХІ. Інші положення та показники
        До Прогнозу бюджету Решетилівської міської територіальної громади на 2026 – 2028 роки додаються:
Додаток 1 “Загальні показники бюджету”;
Додаток 2 “Показники доходів бюджету”;
Додаток 3 “Показники фінансування бюджету”;
Додаток 6 “Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів”;
Додаток 7 “Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету”;
Додаток 9 “Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм”;
Додаток 10 “Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів”;
Додаток 11 “ Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам”.
        Конкретні показники обсягу видатків на 2026-2028 роки будуть уточнюватись залежно від прийнятих нових чи внесення змін до діючих законодавчих та інших нормативно-правових актів, рішень міської ради, що впливають на показники бюджету Решетилівської міської територіальної громади у середньостроковому періоді.



 
Додаток 1
ЗАГАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ
бюджету
1651500000
(код бюджету) (грн)
№ з/п Найменування показника 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
І. Загальні показники надходжень
1. Доходи (з міжбюджетними трансфертами), у тому числі: 412 749 526 405 386 258 470 798 270 518 429 053 547 990 953
X загальний фонд 394 838 860 404 179 258 469 538 270 517 169 053 546 730 953
X спеціальний фонд 17 910 666 1 207 000 1 260 000 1 260 000 1 260 000
2. Фінансування, у тому числі: 37 709 296 12 501 417 0 0 0
X загальний фонд -27 210 232 -33 469 680 -9 154 400 -10 500 000 -12 500 000
X спеціальний фонд 64 919 528 45 971 097 9 154 400 10 500 000 12 500 000
3. Надання кредитів, у тому числі:
X загальний фонд
X спеціальний фонд
Х УСЬОГО за розділом І, у тому числі: 450 458 822 417 887 675 470 798 270 518 429 053 547 990 953
X загальний фонд 367 628 628 370 709 578 460 383 870 506 669 053 534 230 953
X спеціальний фонд 82 830 194 47 178 097 10 414 400 11 760 000 13 760 000
ІІ. Загальні граничні показники видатків та надання кредитів
1. Видатки ( з міжбюджетними трансфертами), у тому числі: 391 419 054 412 978 494 470 798 270 518 429 053 547 990 953
X загальний фонд 332 533 343 371 657 427 460 383 870 506 669 053 534 230 953
X спеціальний фонд, у тому числі: 58 885 711 41 321 067 10 414 400 11 760 000 13 760 000
X публічні інвестиції 0 0 9 154 400 10 500 000 12 500 000
2. Надання кредитів, у тому числі:
X загальний фонд
X спеціальний фонд, у тому числі:
X публічні інвестиції 0 0 0 0 0
Х УСЬОГО за розділом ІІ, у тому числі: 391 419 054 412 978 494 470 798 270 518 429 053 547 990 953
X загальний фонд 332 533 343 371 657 427 460 383 870 506 669 053 534 230 953
X спеціальний фонд, у тому числі: 58 885 711 41 321 067 10 414 400 11 760 000 13 760 000
X публічні інвестиції 0 0 9 154 400 10 500 000 12 500 000



 
Додаток 2
ПОКАЗНИКИ
доходів бюджету
1651500000
(код бюджету) (грн)
Код Найменування показника 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
І. Доходи (без урахування міжбюджетних трансфертів)
X Загальний фонд, у тому числі: 299 828 678 340 000 000 370 000 000 409 796 200 431 523 000
10000000 Податкові надходження, у тому числі 296 765 744 336 848 000 366 380 800 405 446 200 427 071 500
11000000 Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості   195 640 732 219 960 000 232 480 000 249 680 000 260 350 000
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 195 503 389 219 800 000 232 280 000 249 460 000 260 100 000
11020000 Податок на прибуток підприємств   137 343 160 000 200 000 220 000 250 000
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів 1 109 923 1 118 000 1 280 800 1 406 200 1 455 500
13010000 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів 354 000 358 000 389 000 410 200 441 500
13030000 Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення 749 874 720 000 841 800 941 000 958 000
13040000 Рентна плата за користування надрами місцевого значення 6 049 40 000 50 000 55 000 56 000
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   20 194 870 23 600 000 27 100 000 33 000 000 36 200 000
14020000 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) 1 842 717 2 500 000 3 000 000 4 100 000 4 700 000
14030000 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)  11 395 781 13 000 000 14 500 000 17 000 000 18 500 000
14040000 Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 6 956 372 8 100 000 9 600 000 11 900 000 13 000 000
18000000 Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України 79 820 219 92 170 000 105 520 000 121 360 000 129 066 000
18010000 Податок на майно 44 636 865 50 410 000 57 320 000 65 050 000 69 151 000
18030000 Туристичний збір  143 778 160 000 200 000 210 000 215 000
18050000 Єдиний податок   35 039 576 41 600 000 48 000 000 56 100 000 59 700 000
20000000 Неподаткові надходження, у тому числі 3 062 934 3 152 000 3 619 200 4 350 000 4 451 500
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   261 986 155 000 170 500 182 000 185 000
21080000 Інші надходження   261 986 155 000 170 500 182 000 185 000
22000000 Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності  2 367 903 2 547 000 2 898 700 3 568 000 3 656 500
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 1 748 328 1 900 000 2 141 000 2 750 000 2 810 000
22080000 Надходження від орендної плати за користування єдиним майновим комплексом та іншим державним майном 543 690 550 000 650 000 680 000 700 000
22090000 Державне мито   75 885 97 000 107 700 138 000 146 500
24000000 Інші неподаткові надходження   433 045 450 000 550 000 600 000 610 000
24060000 Інші надходження   433 045 450 000 550 000 600 000 610 000
X Спеціальний фонд, у тому числі: 14 332 431 1 207 000 1 260 000 1 260 000 1 260 000
10000000 Податкові надходження, у тому числі 131 136 91 000 100 000 100 000 100 000
19000000 Інші податки та збори  131 136 91 000 100 000 100 000 100 000
19010000 Екологічний податок  131 136 91 000 100 000 100 000 100 000
20000000 Неподаткові надходження, у тому числі 11 709 797 1 116 000 1 160 000 1 160 000 1 160 000
24000000 Інші неподаткові надходження   26 955 0 0 0 0
24060000 Інші надходження   26 955 0 0 0 0
25000000 Власні надходження бюджетних установ   11 682 842 1 116 000 1 160 000 1 160 000 1 160 000
25010000 Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  1 577 975 1 116 000 1 160 000 1 160 000 1 160 000
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   10 104 867 0 0 0 0
30000000 Доходи від операцій з капіталом, у тому числі 2 341 598 0 0 0 0
33000000 Кошти від продажу землі і нематеріальних активів  2 341 598 0 0 0 0
33010000 Кошти від продажу землі   2 341 598 0 0 0 0
50000000 Цільові фонди, у тому числі 149 900 0 0 0 0
50110000 Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади   149 900 0 0 0 0
X УСЬОГО за розділом I, у тому числі: 314 161 109 341 207 000 371 260 000 411 056 200 432 783 000
X загальний фонд 299 828 678 340 000 000 370 000 000 409 796 200 431 523 000
X спеціальний фонд 14 332 431 1 207 000 1 260 000 1 260 000 1 260 000
ІI. Трансферти з державного бюджету
X Загальний фонд, у тому числі: 89 934 659 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 89 934 659 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
X Спеціальний фонд, у тому числі: 2 483 100 0 0 0 0
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 2 483 100 0 0 0 0
X УСЬОГО за розділом II, у тому числі: 92 417 759 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
X загальий фонд 89 934 659 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
X спеціальний фонд 2 483 100 0 0 0 0
ІII. Трансферти з інших місцевих бюджетів
X Загальний фонд, у тому числі: 5 075 523 4 420 658 2 794 870 2 990 353 3 186 353
41040000 Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 1 095 725 2 546 600 0 0 0
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 3 979 798 1 874 058 2 794 870 2 990 353 3 186 353
X Спеціальний фонд, у тому числі: 1 095 135 0 0 0 0
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 1 095 135 0 0 0 0
X УСЬОГО за розділом III, у тому числі: 6 170 658 4 420 658 2 794 870 2 990 353 3 186 353
X загальний фонд 5 075 523 4 420 658 2 794 870 2 990 353 3 186 353
X спеціальний фонд 1 095 135 0 0 0 0
X РАЗОМ за розділами I,II,III, у тому числі: 412 749 526 405 386 258 470 798 270 518 429 053 547 990 953
X загальний фонд 394 838 860 404 179 258 469 538 270 517 169 053 546 730 953
X спеціальний фонд 17 910 666 1 207 000 1 260 000 1 260 000 1 260 000


 
Додаток 3
ПОКАЗНИКИ
фінансування бюджету
1651500000
(код бюджету)
(грн)
Код Найменування показника 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
І. Фінансування за типом кредитора
200000 Внутрішнє фінансування, у тому числі: 37 709 296 12 501 417 0 0 0
X загальний фонд -27 210 232 -33 469 680 -9 154 400 -10 500 000 -12 500 000
X спеціальний фонд 64 919 528 45 971 097 9 154 400 10 500 000 12 500 000
X УСЬОГО за розділом I, у тому числі: 37 709 296 12 501 417 0 0 0
X загальний фонд -27 210 232 -33 469 680 -9 154 400 -10 500 000 -12 500 000
X спеціальний фонд 64 919 528 45 971 097 9 154 400 10 500 000 12 500 000
ІI. Фінансування за типом боргового зобов'язання
600000 Фінансування за активними операціями, у тому  37 709 296 79 440 777 0 0 0
X загальний фонд -27 210 232 33 469 680 -9 154 400 -10 500 000 -12 500 000
X спеціальний фонд 64 919 528 45 971 097 9 154 400 10 500 000 12 500 000
X УСЬОГО за розділом II, у тому числі: 37 709 296 79 440 777 0 0 0
X загальий фонд -27 210 232 33 469 680 -9 154 400 -10 500 000 -12 500 000
X спеціальний фонд 64 919 528 45 971 097 9 154 400 10 500 000 12 500 000


 
Додаток 6
ГРАНИЧНІ ПОКАЗНИКИ
видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів
1651500000
(код бюджету)
(грн)
Код відомчої класифікації Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
02 Виконавчий комітет Решетилівської міської ради, у тому числі: 165 074 140 210 050 068 210 628 850 227 139 085 241 149 836
X загальний фонд 136 742 212 176 158 069 210 448 850 226 959 085 240 969 836
X спеціальний фонд 28 331 928 33 891 999 180 000 180 000 180 000
06 Відділ освіти Решетилівської міської ради, у тому числі: 222 999 763 184 120 085 225 669 420 242 493 768 259 818 117
X загальний фонд 192 445 980 176 691 017 224 589 420 241 413 768 258 738 117
X спеціальний фонд 30 553 783 7 429 068 1 080 000 1 080 000 1 080 000
37 Фінансове управління Решетилівської міської ради, у тому числі: 3 345 151 18 808 341 25 345 600 38 296 200 34 523 000
X загальний фонд 3 345 151 18 808 341 25 345 600 38 296 200 34 523 000
X спеціальний фонд 0 0 0 0 0
Х УСЬОГО, у тому числі: 391 419 054 412 978 494 461 643 870 507 929 053 535 490 953
X загальний фонд 332 533 343 371 657 427 460 383 870 506 669 053 534 230 953
X спеціальний фонд 58 885 711 41 321 067 1 260 000 1 260 000 1 260 000


 
Додаток 7
ГРАНИЧНІ ПОКАЗНИКИ
видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та
кредитування місцевого бюджету
1651500000
(код бюджету)
(грн)
Код Найменування показника 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
0100 Державне управління, у тому числі: 58 359 875 65 229 350 72 638 803 72 848 707 73 095 082
X загальний фонд 58 310 760 65 119 350 72 638 803 72 848 707 73 095 082
X спеціальний фонд 49 115 110 000 0 0 0
1000 Освіта, у тому числі: 222 388 161 183 715 303 224 672 924 241 054 272 257 901 321
X загальний фонд 191 824 011 176 091 336 223 552 924 239 934 272 256 781 321
X спеціальний фонд 30 564 150 7 623 967 1 120 000 1 120 000 1 120 000
2000 Охорона здоров’я, у тому числі: 27 628 231 37 244 012 11 665 240 17 296 440 15 843 440
X загальний фонд 9 504 261 10 706 012 11 665 240 17 296 440 15 843 440
X спеціальний фонд 18 123 970 26 538 000 0 0 0
3000 Соціальний захист та соціальне забезпечення, у тому числі: 11 762 634 26 322 781 31 541 560 38 719 522 38 730 273
X загальний фонд 11 491 489 26 202 681 31 541 560 38 719 522 38 730 273
X спеціальний фонд 271 145 120 100 0 0 0
4000 Культура i мистецтво, у тому числі: 18 778 964 24 190 758 26 341 082 26 341 082 28 261 082
X загальний фонд 18 593 442 24 140 758 26 341 082 26 341 082 28 261 082
X спеціальний фонд 185 522 50 000 0 0 0
5000 Фiзична культура i спорт, у тому числі: 7 077 925 7 616 645 7 787 295 8 041 721 8 323 790
X загальний фонд 6 981 820 7 576 645 7 747 295 8 001 721 8 283 790
X спеціальний фонд 96 105 40 000 40 000 40 000 40 000
6000 Житлово-комунальне господарство, у тому числі: 25 162 217 31 106 686 31 385 514 35 385 514 40 385 514
X загальний фонд 22 148 087 26 906 686 31 385 514 35 385 514 40 385 514
X спеціальний фонд 3 014 130 4 200 000 0 0 0
7000 Економічна діяльність, у тому числі: 6 447 778 9 219 000 20 246 676 18 661 177 26 927 922
X загальний фонд 6 227 778 7 019 000 20 246 676 18 661 177 26 927 922
X спеціальний фонд 220 000 2 200 000 0 0 0
8000 Інша діяльність, у тому числі: 13 256 219 13 125 618 13 899 176 15 164 418 15 379 529
X загальний фонд 6 894 645 12 686 618 13 799 176 15 064 418 15 279 529
X спеціальний фонд 6 361 574 439 000 100 000 100 000 100 000
9000 Міжбюджетні трансферти, у тому числі: 557 050 15 208 341 21 465 600 34 416 200 30 643 000
X загальний фонд, у тому числі 557 050 15 208 341 21 465 600 34 416 200 30 643 000
9110 реверсна дотація 0 14 621 200 20 845 600 33 796 200 30 023 000
X спеціальний фонд 0 0 0 0 0
Х УСЬОГО, у тому числі: 391 419 054 412 978 494 461 643 870 507 929 053 535 490 953
X загальний фонд 332 533 343 371 657 427 460 383 870 506 669 053 534 230 953
X спеціальний фонд 58 885 711 41 321 067 1 260 000 1 260 000 1 260 000



 
Додаток 9
Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм
публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади)
на 2026 - 2028 роки
1651500000
(код бюджету) (грн)
№ з/п Код
відомчої
класифікації
Галузь (сектор), у тому числі основні (пріоритетні) напрями публічних інвестицій Найменування документа стратегічного планування (програмного документа)  Загальний обсяг публічних інвестицій в розрізі галузей (секторів) В тому числі за роками:
2024 рік(звіт) 2025 рік(затверджено) 2026 рік(план) 2027 рік(план) 2028 рік(план)
1 06 Освіта і наука 32 154 400 0 0 9 154 400 10 500 000 12 500 000
1.1 06 Співфінансування заходів,що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної,сучасної та доступної загальногї середньої освіти "Нова українська  школа" 0 0 0 0 0 0
1.2 06 Співфінансування заходів,що реалізуються за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на модернізацію майстерень і лабораторій  закладів професійної та фахової передвищої освіти,забезпечення енергоефективності,безпеки  та інклюзивності освітнього простору 0 0 0 0 0 0
1.3 06 Співфінансування заходів, що реалізуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів 0 0 0 0 0 0
Х УСЬОГО Х Х 32 154 400 0 0 9 154 400 10 500 000 12 500 000



 
Додаток 10
ПОКАЗНИКИ
міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів
1651500000
(код бюджету)
(грн)
Код Класифікації доходу бюджету/ Код бюджету Найменування трансферту/ Найменування бюджету - надавача міжбюджетного трансферту 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7
І. Трансферти до загального фонду бюджету
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам 88 528 637 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
9900000000 Державний бюджет України 88 528 637 59 758 600 96 743 400 104 382 500 112 021 600
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 1 317 024 1 434 958 2 346 020 2 531 268 2 716 517
1610000000 Обласний бюджет Полтавської області 1 317 024 1 434 958 2 346 020 2 531 268 2 716 517
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 306 339 439 100 448 850 459 085 469 836
1610000000 Обласний бюджет Полтавської області 306 339 439 100 448 850 459 085 469 836
ІI. Трансферти до спеціального фонду бюджету
Х РАЗОМ за розділами І та ІІ, у тому числі: 90 152 000 61 632 658 99 538 270 107 372 853 115 207 953
X загальний фонд 90 152 000 61 632 658 99 538 270 107 372 853 115 207 953
X спеціальний фонд 0 0 0 0 0



 
Додаток 11
ПОКАЗНИКИ
міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам
1651500000
(код бюджету)
(грн)
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюжету/Код бюджету Код Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету Найменування трансферту/ Найменування бюджету - отримувача міжбюджетного трансферту 2024 рік (звіт) 2025 рік (затверджено) 2026 рік (план) 2027 рік (план) 2028 рік (план)
1 2 3 4 5 6 7 8
І. Трансферти із загального фонду бюджету
3719110 9110 Реверсна дотація  0 14 620 800 20 845 600 33 796 200 30 230 000
9900000000 Державний бюджет України 0 14 620 800 20 845 600 33 796 200 30 230 000
3719710 9710 Субвенція з місцевого бюджету на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування 557 050 587 141 620 000 620 000 620 000
1651900000 Бюджет Великобагачанської селищної територіальної громади 246 540 259 750 285 000 285 000 285 000
1653400000 Бюджет Козельщинської селищної територіальної громади 310 510 327 391 335 000 335 000 335 000
ІI. Трансферти із спеціального фонду бюджету
Х Х РАЗОМ за розділами І та ІІ, у тому числі: 557 050 15 207 941 21 465 600 34 416 200 30 850 000
X X загальний фонд 557 050 15 207 941 21 465 600 34 416 200 30 850 000
X X спеціальний фонд 0 0 0 0 0